Sek abi.lt

Politika

Kas pradėjo „Neužmirštuolės“ akciją? – du įkūrėjai tapo Seimo nariais

Paskelbta

Data:

Kiekvienais metais prieš Sausio 13 įvykių minėjimą visuomenėje aidi debatai apie „neužmirštuolės“ naudojimą sausio įvykiams atminti. Didžioji dalis Seimo narių, taip pat žiniasklaidos atstovų palaiko „neužmirštuolės“ dėvėjimą. Įdėjai pritaria tiek dabartinis Prezidentas Gitanas Nausėda, tiek buvę šalies vadovai. 

abi.lt pamėgino išsiaiškinti „neužmirštuolės“ idėjos pradmenis. Nors neužmirštuolė pasaulyje geriausiai žinoma kaip Alzheimerio ligos simbolis, nuo 2014 metų Lietuvoje ji buvo naudojama kaip Laisvės gynėjų dienos žyma.

2014 metais Lietuvoje buvo įregistruota Kovų už laisvę atminimo asociacija „Neužmiršk“. Jos pirmininke tapo Laura Juozaitytė. 2019 metų Prezidento rinkimų laikotarpiu L. Juozaitytė dirbo Seimo narės Ingridos Šimonytės padėjėja. 

2014 metais po „neužmirštuolės“ idėjos paskelbimo buvo sukurtas interneto tinklapis (www.neuzmirsk.lt) ir „Facebook“ puslapis, tačiau šiuo metu interneto svetainė neveikia ir lankytojai yra nukreipiami į akcijos „Facebook“ puslapį. 

2014 metų balandžio mėnesį „neužmiršk“ organizacija sulaukė „LOGIN“ apdovanojimo už geriausią projektą socialinėje medijoje. Taip pat organizacija sulaukė „Verslo žinių“ organizuojamo „Password“ apdovanojimo. 

2014 ir 2015 metais organizacija rinko lėšas krašto gynybos reikmėms. „Facebook“ paslapyje išplatintame pranešime buvo teigiama, kad už kiekvieną nupirktą „neužmirštuolę“ 1 euras bus paaukotas Krašto apsaugos savanorių pajėgoms. „Facebook“ puslapyje nurodoma „neužmirštuolės kaina“ – 3 eurai. 

Vienoje pinigų aukojimo platformoje „neužmiršk“ asociacija nurodo turinti patalpas Vilniuje, Burbiškių 48-14. Kontaktu nurodomas el. pašto adresas: „a.gaucyte@gmail.com“, priklausantis buvusiai Europos Parlamento nariai Laimai Andrikienei. 

2014 metų 15min.lt straipsnyje Aistė Gedvilienė ir Tadas Langaitis nurodomi kaip idėjos autoriai. 2016 metais abu buvo išrinkti į Seimą kaip TS-LKD kandidatai. 

2014 metų pranešime teigiama, kad idėją palaiko Algirdas Kaušpėdas, Donatas Katkus, Algis Ramanauskas, Andrius Užkalnis, Tadas Langaitis, Timūras Augucevičius ir Mykolas Majauskas, kuris taip pat 2016 metais pateko į Seimą. 

Skaityti toliau
1 Komentaras
 • Romualdas parašė:

  Neuzmirstuole matau kabina antkaires puses.Klausymas tada ordinus kabinsite antdesines puses? Ar supratimo neturit kur ka reikia kabinti?

 • Politika

  Vokietis Strasbūre laimėjo bylą prieš Lietuvą: Gaus 120,000 eurų

  Paskelbta

  Data:

  Autorius:

  Nuotrauka iš EŽTT "Twitter" paskyros

  Sausio 14 d. Strasbūro teismas paskelbė, kad Lietuva vokiečiui Michael Rinau ir jo dukrai Luisai Rinau per 3 mėnesius turės sumokėti 30 000 eurų neturtinei žalai bei 93 230 eurų sumą bylinėjimosi ir kitoms išlaidoms atlyginti.

  Teisėjų kolegijoje dalyvavo teisėjas Egidijus Kūris iš Lietuvos.

  Strasbūro sprendime nurodyta, kad Lietuva pažeidė tėvo ir dukters Konvencijoje garantuojamas teises, delsdama grąžinti vaiką į Vokietiją, pažeidė Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 8 straipsnį – teisę į privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą.

  Pareiškėjas Michael Rinau savo ir pareiškėjos, jo dukters Luisos Rinau, vardu teigė, kad Lietuvos teismai, nagrinėdami bylą dėl jo dukros grąžinimo į Vokietiją netinkamai taikė 2003 m. lapkričio 27 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 2201/2003 bei Hagos konvencijos dėl tarptautinio vaikų grobimo civilinių aspektų nuostatas, nesilaikė jame numatytų terminų ir neteisėtai vilkino procesą.

  M. Rinau teigimu, Lietuvos teismai negrąžindami dukros į Vokietiją, pažeidė tarptautinius dokumentus, ir dėl to jis su dukra prarado daug laiko, susilpnėjo tarp jų ryšys, Lietuvos teismai patyrė politinį spaudimą, valdžios institucijos kišosi į procesą, suteikdamos išskirtinę paramą vaiko motinai.

  Skaityti toliau

  Politika

  Pedofilijos bylos griovėjai paaukštinti pareigose

  Paskelbta

  Data:

  Autorius:

  Tyrimas pedofilijos bylos, kurioje įtariamasis – Andrius Ūsas, ir kurioje buvo prašoma atlikti ikiteisminį tyrimą L.Stankūnaitės ir J.Furmanavičiaus atžvilgiu, bet tyrimas niekada dėl jų nebuvo atliktas, kurioje Lietuvos Respublikos Seimas 2010 m. sausio mėnesį pripažino, kad Drąsiaus Kedžio skundai buvo pagrįsti, o ikiteisminis tyrimas visų instancijų prokuratūrose buvo aplaidus, vėliau sekę nesuprantami teismo procesai ir mažos mergaitės prievartinis paėmimas, Drąsiaus Kedio sesers Neringos Venckienės, tėvų, kitų asmenų persekiojimas, rodė, kad nei pedofilijos bylą tyrę prokurorai, nei teisėjai, nei kiti asmenys, susiję su šia byla, niekada nebus apdovanoti. Deja, visų šių asmenų laukė stulbinanti karjera.

  1. Algimantas Valantinas, buvęs Generaliniu prokuroru tuo metu, kai Seimas nustatė aplaidžiai nusikalstamą ikiteisminį tyrimą pedofilijos byloje, netrukus po atsistatydinimo tapo Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėju, tuoj pat šio teismo pirmininku, Vilniaus apygardos teismo teisėju, 2016 metų sausį Lietuvos apeliacinio teismo teisėju, 2016 m. balandį – Lietuvos apeliacinio teismo pirmininku.

  2. Prokurorė Genovaitė Ročienė buvo atleista iš prokuratūros. Tarnybinės nuobaudos skyrimą sąlygojo grubūs pažeidimai, G. Ročienės padaryti kontroliuojant bei vykdant ikiteisminį tyrimą. Pirminių, būtiniausių veiksmų, kurie būtų turėję įtakos ikiteisminio tyrimo trukmei ir sėkmei, neatlikimas, aukštesnio prokuroro konkrečių reikalavimų nevykdymas pakenkė bylos tyrimui. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2014 m. G.Ročienę grąžino į darbą, tada Ročienė iš valstybės prisiteisė tūkstantines sumas.

  3. Rita Čivinskaitė 2009 m. buvo Kauno miesto apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotoja, kuri dėl pedofilijos bylos tyrimo buvo pažeminta pareigose, perkelta į Kauno apygardos prokuratūrą.

  4. Prokuroras Andrius Kiuršinas, kuris Drąsiui Kedžiui pasakė: „Kas čia tokio, kad vaikui įkišo kelis kartus į burną?“, buvo pažemintas pareigose – perkeltas iš Kauno į Kaišiadorių rajono apylinkės prokuratūrą. Netrukus padarė karjerą – tapo Kauno apygardos prokuratūros prokuroru.

  5. Ūsą pedofilijos byloje prašęs išteisinti prokuroras Egidijus Motiejūnas tapo Vilniaus apylinkės prokuratūros 3-ojo skyriaus vyriausiuoju prokuroru.

  6. Teisėjas Eligijus Gladutis, nutraukęs dalį pedofilijos bylos dėl J.Furmanavičiaus ir L.Stankūnaitės, D. Grybauskaitės dekretu perkeltas iš Panevėžio apygardos teismą į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą.

  7. Teisėjas Audrius Cininas po įtariamojo pedofilija A.Ūso reabilitavimo netrukus tapo Vilniaus apygardos teismo teisėju.

  8. Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Aušra Bielskė (buvusi Valinskienė) kartu buvo vienoje kolegijoje su A.Cininu reabilituojant A.Ūsą, po ko buvo paskirta Vilniaus apygardos teismo teisėja.

  9. Saulius Skvernelis iš Generalinio komisaro po gegužės 17-osios šturmo tapo Vidaus reikalų ministru.

  10. Garliavoje gegužės 17-ąją buvęs ir instruktažą policininkams pravedęs komisaras Renaldas Požėla tapo Generaliniu komisaru.

  11. Romas Oželis, 2012 m. gegužės 17 d. buvęs kartu su antstole S.Vaicekauskiene namo viduje jėga išplėšiant vaiką, 2012 m. birželio 29 d. Lietuvos policijos generalinio komisaro apdovanotas pirmojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“. 2014 m. paskirtas Lietuvos policijos mokyklos viršininko pavaduotoju.

  12. Į viešumą dėl pedofilijos bylos lindęs ir šmeižęs tuos, kurie gynė vaiką, Konstitucinio Teismo pirmininkas Egidijus Kūris gavo vietą Strasbūro teisme.

  13. Evelina Talalienė, Kauno rajono Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotoja, nuplėšusi vaiko ranką 2012 m. gegužės 17 d. Garliavoje, aiškinusi vaikui: “dabar arba po minutės”, po Garliavos šturmo, vedėjai Dabašinskienei nesant darbe, ją pavaduodavo. Šiuo metu ji yra atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Regionų apygardos administraciniame teisme.

  14. Gražina Didžbalienė, Kauno miesto Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotoja, 2012 m. gegužės 17 d. nuplėšusi mergaitės rankas, tapo Vaikų gerovės centro “Pastogė” direktore.

  15. Edita Žiobienė, Vaiko teisių kontrolierė, pareigas eina nuo 2010 metų, paskirtai antrai kadencijai.

  16. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius, šmeižęs Neringą Venckienę viešai, pasibaigus kadencijai Lietuvos Aukščiausiajame Teisme tapo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininku.

  17. Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Aušra Vingilė po to, kai nuteisė Laimutę Kedienę tvirkinus vaiką už tai, kad L.Kedienė savo namuose kalbėjosi apie asmenis, kurie seksualiai išnaudojo vaiką, buvo perkelta į Kauno apygardos teismą.

  18. Buvusi vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė, 2010 m. atleista iš pareigų dėl savo veiksmų pedofilijos bylos tyrime, 2014 m. ji buvo paskirta Sveikatos apsaugos ministre. 

  19. Vilniaus apygardos teismo teisėja Virginija Liudvinavičienė, atmetusi Laimutės Kedienės skundą ir palikusi teismo nuosprendį dėl seksualinio tvirkinimo, netrukus gavo Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo pareigas.

  20. Į Lietuvos apeliacinį teismą iš Vilniaus apygardos teismo buvo perkeltas teisėjas Alenas Pesliakas po to, kai paliko galioti nuosprendį, kad Laimutė Kedienė intelektualiai tvirkino vaiką.

  21. Sigita Kilkutė 2012-05-17 atvykusi į Garliavą su S.Vaicekauskiene, E.Talaliene ir G.Didžbaliene paimti mergaitės kaip psichologė, tuo metu dirbo Santariškių klinikose. Šiuo metu S. Kilkutė dirba Lietuvos Respublikos Vyriausybėje pas Saulių Skvernelį projektų vadove.

  Tai tik keletas iš svarbiausių apdovanojimų pedofilijos bylos griovėjams. 

  Skaityti toliau

  Politika

  Kuo kaltinamas Donaldas Trampas? (pilna apkaltos rezoliucija)

  Paskelbta

  Data:

  Autorius:

  Jungtinių Amerikos Valstijų Atstovų Rūmų nariai trečiadienį vėlai vakare (Lietuvos laiku) balsavo už kaltinimų pateikimą JAV Prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump). 

  Dėl Trampo pašalinimo iš pareigų dar turės balsuoti JAV Senato nariai. Mažai tikėtina, kad šiuo metu Respublikonų kontroliuojamas Senatas pritars Prezidento pašalinimui iš pareigų. 

  JAV Atstovų Rūmai pateikė du kaltinimus Jungtinių Valstijų vadovui. Pirmasis kaltinimas teigia, kad Prezidentas Trampas piktnaudžiavo tarnyba laikinai sulaikydamas paramą Ukrainai ir mainais prašydamas Ukrainos vyriausybės viešai paskelbti apie tyrimą prieš buvusį JAV Vice Prezidentą Joe Biden. 

  Antrajame kaltinime teigiama, kad vykdant tyrimą dėl pirmojo kaltinimo Prezidentas Trampas nurodė JAV pareigūnams nebendradarbiauti su Atstovų Rūmais ir dėl to yra kaltinamas „trukdymu Kongresui“. 

  abi.lt skelbia pilną Donaldo Trampo apkaltos rezoliuciją. 

  REZOLIUCIJA

  Rengiant apkaltą Donaldui Džonui Trampui, Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentui, už sunkius nusikaltimus ir nusižengimus.

  Nuspręsta, kad Donaldui Džonui Trampui, Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentui, yra surengta apkalta už didelius nusikaltimus ir nusižengimus, ir kad šie apkaltos straipsniai būtų perduoti Senatui:

  Apkaltos straipsniai parengti Jungtinių Amerikos Valstijų Atstovų Rūmų ir Jungtinių Amerikos Valstijų žmonių prieš Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentą Donaldą Trampą, pritariant jo apkaltai už sunkius nusikaltimus ir nusižengimus.

  PIRMAS STRAIPSNIS: Piktnaudžiavimas Valdžia

  Konstitucija nustato, kad Atstovų Rūmai “turi pilną apkaltos galią” ir kad Prezidentas turi “būti pašalintas iš pareigų už Valstybės Išdavystę, Kyšininkavimą ar kitus sunkius Nusikaltimus ir Nusižengimus”. Donaldas Trampas, užimdamas Jungtinių Valstijų Prezidento pareigas, pažeisdamas konstitucinę priesaiką – vykdyti Jungtinių Valstijų Prezidento pareigas, ir pagal savo sugebėjimą išlaikyti, apsaugoti ir ginti Jungtinių Valstijų Konstituciją, ir pažeisdamas konstitucinę pareigą, kad įstatymai būtų ištikimai vykdomi – piktnaudžiavo Jungtinių Valstijų Prezidento galiomis:

  Naudojant savo pareigoms suteiktas galias, Prezidentas Trampas prašė užsienio valstybės (Ukrainos) įsikišti į 2020 metų Jungtinių Valstijų Prezidento rinkimus. Jis taip atlikol eilę veiksmų, tarp kurių buvo prašymas Ukrainos Vyriausybės viešai paskelbti apie tyrimą, kuris padėtų jo rinkimų kampanijai, sutrukdytų politiniam oponentui ir paveiktų 2020 metų Jungtinių Valstijų Prezidento rinkimus jo naudai. Prezidentas Trampas taip pat darė spaudimą Ukrainos Vyriausybei viešai paskelbti apie atliekamą tyrimą, mainais į oficialius Jungtinių Valstijų Vyriausybės oficialius sprendimus, kurie buvo didelės vertės Ukrainai. Prezidentas Trampas atliko šiuos veiksmus dėl asmeninės politinės naudos. Taip pasielgdamas, Prezidentas Trampas panaudojo jam suteiktas galias, sukeldamas pavojų Jungtinių Valstijų nacionaliniam saugumui ir pakenkė Jungtinių Valstijų demokratinio proceso vientisumui. Taip jis ignoravo ir pažeidė Valstybės interesus.

  Prezidentas Trampas atliko eilę šių veiksmų:

  (1) Prezidentas Trampas, veikdamas tiesiogiai ir per bendrininkus JAV Vyriausybėje ir už jos ribų, neteisėtai prašė Ukrainos Vyriausybės viešai paskelbti apie tyrimą dėl –

  (A) politinio oponento, buvusio Vice Prezidento Joseph R. Biden, taip pat;

  (B) melagingos teorijos, skatinamos Rusijos, kad Ukraina, o ne Rusija kišosi į 2016 metų Jungtinių Valstijų Prezidento rinkimus.

  (2) Su tais pačiais korumpuotais motyvais Prezidentas Trampas, veikdamas tiesiogiai ir per bendrininkus JAV Vyriausybėje ir už jos ribų, nurodė du oficialius aktus kaip sąlygas dėl jo prašyto tyrimo –

  (A) Prezidentas Trampas sustabdė $391 milijonų Jungtinių Valstijų mokesčių mokėtojų pinigų pervedimą, kuriuos Kongresas paskyrė būtinai karinei ir saugumo pagalbai Ukrainai, priešinantis Rusijos agresijai.

  (B) valstybės vadovų susitikimą Baltuosiuose Rūmuose, kurio metu Ukrainos Prezidentas norėjo pademonstruoti besitęsiantį Jungtinių Valstijų palaikymą Ukrainos vyriausybei dėl Rusijos agresijos.

  (3) Viešai paskelbus apie jo veiksmus, Prezidentas Trampas galų gale pervedė karinę ir saugumo paramą Ukrainos vyriausybei, bet viešai toliau siekė Ukrainos vykdyti tyrimą, kuris atneštų asmeninės politinės naudos.  

  Šie veiksmai sutapo su ankstesniais Prezidento Trampo raginimais užsienio valstybėms kištis į Jungtinių Valstijų rinkimus.

  Visuose šiuose veiksmuose Prezidentas Trampas piktnaudžiavo Prezidento galiomis, ignoruodamas ir pažeisdamas nacionalinį saugumą ir kitus esminius nacionalinius interesus, tam kad gautų asmeninės politinės naudos. Jis taip pat išdavė Tautą įtraukdamas užsienio valstybę pažeisti demokratinius rinkimus.

  Šiuose veiksmuose Prezidentas Trampas parodė, kad jis išliks grėsme nacionaliniam saugumui, ir Konstitucijai, jeigu jam bus leista išlikti pareigose. Jo elgesys nesuderinamas su savivalda ir įstatymo viršenybe. Dėl to Prezidentas Trampas nusipelno apkaltos ir teismo, pašalinimo iš pareigų ir diskvalifikacijos eiti bet kokias garbingas pareigas, taip uždirbant iš Jungtinių Valstijų.

  ANTRAS STRAIPSNIS: Trukdymas Kongresui

  Konstitucija nustato, kad Atstovų Rūmai “turi pilną apkaltos galią” ir kad Prezidentas turi “būti pašalintas iš pareigų už Valstybės Išdavystę, Kyšininkavimą ar kitus sunkius Nusikaltimus ir Nusižengimus”. Donaldas Trampas, eidamas Jungtinių Valstijų Prezidento pareigas, pažeisdamas Konstitucinę priesaiką – vykdyti Jungtinių Valstijų Prezidento pareigas ir pagal savo sugebėjimą išlaikyti, apsaugoti ir ginti Jungtinių Valstijų Konstituciją, ir pažeisdamas konstitucinę pareigą, kad įstatymai būtų ištikimai vykdomi, Donaldas Trampas vadovavo tiesioginiam, kategoriškam ir beatodairiškam “šaukimų į Kongresą” niekinimui. Prezidentas Trampas piktnaudžiavo Prezidento pareigomis pažemindamas Konstituciją:

  Atstovų Rūmai pradėjo apkaltos procesą dėl Prezidento Trampo korumpuotų veiksmų siekiant Ukrainos Vyriausybės įsikišimo į 2020 metų Jungtinių Valstijų Prezidento rinkimus. Šio proceso metu, Kongreso Komitetai įteikė šaukimus įvairiems Vykdomosios Valdžios pareigūnams ir agentūroms prašant dokumentų ir liudijimų, kurie buvo nustatyti kaip gyvybiškai svarbūs.

  Be teisinės priežasties ar pasiteisinimo Prezidentas Trampas nurodė Vykdomosios Valdžios agentūroms, tarnyboms ir pareigūnams neatsakyti į šiuos šaukimus. Taip besielgdamas Prezidentas Trampas pasinaudojo Prezidento galiomis prieš teisėtus Atstovų Rūmų šaukimus, ir tokiu būdu pats sau suteikė galias ir sprendimus, kurie Konstitucijos yra suteikti Atstovų Rūmams dėl “galios paskelbti apkaltą”.

  Prezidentas Trampas piktnaudžiavo savo pareigomis dėl šių veiksmų:

  (1) Nurodė Baltiesiems Rūmams neatsakyti į teisėtus Atstovų Rūmų šaukimus, ir nesuteikti reikiamų dokumentų Kongreso Komitetams.

  (2) Nurodė kitoms Vykdomosios Valdžios institucijomis ir pareigūnams neatsakyti į teisėtus Atstovų Rūmų šaukimus, ir nesuteikti reikiamų dokumentų Kongreso Komitetams, dėl ko Valstijos Departamentas, Vidaus ir Biudžeto tarnyba, Energijos Departamentas ir Gynybos Departamentas atsisakė pateikė nors vieną dokumentą ar įrašą.

  (3) Nurodė dabartiniams ir buvusiems vykdomosios Valdžios pareigūnams nebendradarbiauti su Kongreso Komitetais, dėl ko devyni pareigūnai ignoravo šaukimus liūdyti. Tai John Mulvaney, Robert Blair, John Eisenberg, Michael Ellis, Preston Griffith, Russel Vought, Michael Duffey, Brian McCormack ir Ulrich Brechbuhl.

  Šie veiksmai sutapo su ankstesniais Prezidento Trampo veiksmais, bandant pakenkti Jungtinių Valstijų Vyriausybės tyrimui dėl užsienio valstybių kišimosi į Jungtinių Valstijų rinkimus.

  Šiais veiksmais Prezidentas Trampas bandė sau pačiam suteikti teisę nuspręsti savo paties apkaltos procedūros tinkamumą, apimtį ir pobūdį, taip pat neleisdamas Atstovų Rūmams gauti bet kokią informaciją. Visoje Respublikos istorijoje nei vienas Prezidentas nepademonstravo visiško nepaklusnumo apkaltos procedūrai ir nebandė trukdyti Atstovų Rūmams suteiktai galiai ištirti “sunkius nusikaltimus ir nusižengimus”. Taip piktnaudžiaudamas tarnyba, bandydamas paslėpti savo paties nusižengimus ir bandydamas perimti apkaltos galias ir taip atimdamas Konstitucijos paskirtas galias Atstovų Rūmams.

  Visame šiame elgesyje Prezidentas Trampas veikė prieš savo kaip Prezidento pasitikėjimą ir taip griaudamas pasitikėjimą Vyriausybe, darydamas didelę žalą teisei ir teisingumui, ir darydamas akivaizdžią žalą Jungtinių Valstijų žmonėms.

  Šiuose veiksmuose Prezidentas Trampas parodė, kad jis išliks grėsme nacionaliniam saugumui ir Konstitucijai, jeigu jam bus leista išlikti pareigose. Jo elgesys nesuderinamas su savivalda ir įstatymo viršenybe. Dėl to Prezidentas Trampas nusipelno apkaltos ir teismo, pašalinimo iš pareigų ir diskvalifikacijos eiti bet kokias garbingas pareigas, taip uždirbant iš Jungtinių Valstijų.

  Articles-of-Impeachment

  Skaityti toliau

  Naujausi komentarai

  Skaitomiausios naujienos

  Draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti ar publikuoti portalo "abi.lt" skelbiamą informaciją be raštiško "abi.lt“ sutikimo, kurį galima gauti el. paštu - info@abizinios.com. © Copyright 2019 abi.lt. All rights reserved.

  >