Sek abi.lt

Pasaulis

Naujųjų metų tradicijos aplink pasaulį

Paskelbta

Data:

Liko tik keletas valandų iki naujųjų metų Lietuvoje. Naujųjų išvakarėse bus valgoma vakarienė draugų ir artimųjų rate, dangus bus nušviestas fejerverkų spalvomis. Prie gausaus vaišių stalo, aplink pasaulį žmonės sutiks naujuosius įvairiausiais būdais. Mažoji Kiribati sala bus pirmoji pasaulyje sutikti naujuosius 2020 metus. Todėl abi.lt pateikia įdomiausias naujųjų metų tradicijas aplink pasaulį. 

Danija

Visus metus danai renka nebereikalingus indus, kad galėtų sutinkant Naujuosius metus indus sudaužyti į draugų duris.

Suomija

Naujųjų išvakarėse suomiai būtinai eina į sauną.

Airija

Airiai stebi koks vėjas pučia Naujųjų metų išvakarėse. Jie tiki, kad vėjas iš vakarų atneš sėkmę, iš rytų atneš nelaimes.

Vokietija

Naujųjų išvakarėse reikia būtinai suvalgyti spurgą su įdaru (džemu, sūriu, šokoladu ar kita).

Puerto Rikas

Pro langus gyventojai pila vandenį, kad atsikratytų nelaimių.

Ispanija

Ispanai vidurnaktyje suvalgo dvylika vynuogių.

Graikija

Kepamas pyragas, į kurį įkepama moneta. Kas valgant ras monetą, tas bus laimingas ir sėkmingas.

Malta

Namus maltiečiai laisto laimo (žaliosios citrinos) sultimis. Mano, kad tai atneš sėkmę.

Čilė

Žmonės eina švęsti Naujųjų į kapines.

Ekvadoras

Iš senų rūbų ir popieriaus maltiečiai padaro nemėgstamų žymių žmonių figūras, kurias sudegina. Tiki, kad Nauji metai bus laimingi, o blogis pasiliks senuose metuose.

Meksika

Ant popieriaus meksikiečiai surašo kas blogo įvyko senuose metuose ir pasitinkant Naujuosius metus popierių sudegina. Mano, kad atsikratys nelaimių.

Japonija

Vakare japonai labai kruopščiai susitvarko namus, kad namai būtų švarūs ir tvarkingi visus ateinančius metus

Brazilija

Žmonės apsirengia baltai, baltas gėles meta į jūrą. Tikisi, kad metai bus sėkmingi ir laimingi.

Turkija

Granato vaisių meta ant grindų. Kuo daugiau sėklų išbyrės, tuo bus laimingesni Naujieji metai.

Filipinai

Rengiasi taškuotais rūbais. Taškas simbolizuoja monetą. Viliasi kitais metais būti turtingi.

Pasaulis

Nauja informacija apie ataką Irake – buvo 11 sužeistųjų

Paskelbta

Data:

Autorius:

Nuotrauka iš D. Trampo "Twitter" paskyros

Nors po Irano paleistų raketų į JAV karines bazes „Pentagonas“ teigė, kad nėra sužeistųjų ar mirusių. Naujai paviešinta informacija atskleidė, kad 11 JAV kariškių buvo išskraidinti iš „Al Assad“ karinės bazės Irake į ligoninę Vokietijoje. 

JAV armijos kapitonas Bill Urban teigė: „keli JAV kariai buvo gydyti dėl smegenų sutrenkimo nuo sprogimo ir kai kurie vis dar yra tikrinami. Kaip įprasta procedūra, visi darbuotojai kurie buvo sprogimo teritorijoje yra patikrinami dėl smegenų sužeidimo ir jeigu tai yra nuspręsta yra išskraidinami į aukštesnio lygio priežiūros centrą“. 

Sausio 3 dieną, Jungtinės Amerikos Valstijos smogė Irako, Bagdado tarptautiniam oro uostui, ko metu žuvo „antras pagal rangą“ Irano karinių pajėgų vadas, Quasem Soleimani, taip pat ten buvę Irako kariškiai. 

Skaityti toliau

Pasaulis

Epsteino savižudybės įrašas dingo „dėl techninių nesklandumų“ 

Paskelbta

Data:

Autorius:

JAV prokuroras Geoffrey Berman pranešė, kad pedofilo Džefrio Epsteino (Jeffrey Epstein) savižudybės įrašas „dėl techninių nesklandumų“ buvo prarastas. 

Laiške teismui JAV prokuroras rašo: „Kalėjimas netyčia išsaugojo vaizdo įrašą iš kitos kalėjimo vietos, ir dėl to vaizdo įrašas iš [Epsteino] kameros išorės nebeegzistuoja“. 

JAV milijardierius Epsteinas, kuris buvo įtariamas prekyba nepilnametėmis lytinio išnaudojimo tikslais, buvo rastas negyvas savo kalėjimo kameroje šių metų rugpjūčio mėnesį. Oficiali mirties versija – savižudybė.

Skaityti toliau

Pasaulis

Paviešintos Džefrio Epsteino mirties nuotraukos rodo nužudymą

Paskelbta

Data:

Autorius:

CBS televizijos laida „60 minučių“ paviešino dar nematytas pedofilo Džefrio Epsteino (Jeffrey Epstein) mirties nuotraukas. Tačiau paviešintos nuotraukos sukėlė dar daugiau klausimų apie Epsteino mirties aplinkybes. 

JAV milijardierius Epsteinas, kuris buvo įtariamas prekyba nepilnametėmis lytinio išnaudojimo tikslais, buvo rastas negyvas savo kalėjimo kameroje šių metų rugpjūčio mėnesį. Oficiali mirties versija – savižudybė.

„CBS“ nuotrauka

Vienoje iš nuotraukų užfiksuota, kaip teigiama, Epsteino savižudybės laiškas. Tačiau ir šis popieriaus lapas sukėlė daugiau klausimų negu atsakymų. Ant popieriaus parašyta: „(CBS televizijos paslėptas vardas) laikė mane užrakintą duše daugiau negu valandą. „Noel“ atnešė man sudegusį maistą. Dideli vabalai vaikšto man ant rankų. Nelinksma!!“ 

„CBS“ nuotrauka

Kitoje nuotraukoje užfiksuota pomirtinė Džerfrio Epsteino kaklo nuotrauka. Kaip teigia medicinos ekspertai, Epsteino kaklas buvo sulaužytas net trijose vietose, kas savižudybėse yra beveik negirdėta.

Niujorko medicinos ekspertas daktaras Michael Baden, kuris dalyvavo Epsteino skrodime teigia, kad stora iš paklodės padaryta kilpa ir plonas bei ilgas įpjovimas Epsteino kakle yra sunkiai sutapatinama. 

„CBS“ nuotrauka

CBS taip pat paviešino kilpos nuotrauką, su kuria, teigiama, pasikorė Džefris Epsteinas. JAV žurnalistų dėmesį atkreipė tai, kad kilpa nebuvo sutepta krauju, nors Epsteino kaklas buvo akivaizdžiai kraujuotas. Tačiau jie neatmetė galimybės, kad galimai nuotraukoj nebuvo galima užfiksuoti kraujo ant oranžinės spalvos kilpos. 

„CBS“ nuotrauka

Laidos autoriai taip pat atkreipė dėmesį į akivaizdų adatos dūrį Epsteino rankoje. 

„CBS“ nuotrauka

„CBS“ Televizija taip pat parodė Niujorko kalėjimo kamerą, kurioje Epsteinas praleido paskutines gyvenimo dienas.  

Skaityti toliau

Naujausi komentarai

Skaitomiausios naujienos

Draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti ar publikuoti portalo "abi.lt" skelbiamą informaciją be raštiško "abi.lt“ sutikimo, kurį galima gauti el. paštu - info@abizinios.com. © Copyright 2019 abi.lt. All rights reserved.

>