Sek abi.lt

Pasaulis

Amerikos rinkimai, kuriuos pralaimėjo Valdas Adamkus

Paskelbta

Data:

Kadenciją baigęs Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus iki jo sugrįžimo į Lietuvą ir tapimo naujuoju Lietuvos vadovu, dirbo Jungtinių Valstijų Aplinkos Apsaugos Agentūroje (EPA). Prezidentas Adamkus buvo atsakingas už visas taršos prevencijos programas Ilinojaus, Indijanos, Mičigano, Minesotos, Ohajo, Viskonsino valstijose.

Čikagoje ilgą laiką gyvenęs Adamkus susilaukė vietinės žiniasklaidos dėmesio prieš jo dalyvavimą rinkimuose Lietuvoje. Vienas didžiausių Čikagos laikraščių „Chicago Tribune“ parašė ne vieną straipsnį apie V. Adamkaus galimybę kandidatuoti į Lietuvos vadovo postą.

Čikagos laikraštis aprašė Prezidento Adamkaus vaikystę ir persikėlimą į JAV. Publikacijoje taip pat cituojama V. Adamkaus bendradarbiai Čikagoje, kuriems „buvo sunku patikėti“ kad „Valdas dalyvaus Prezidento rinkimuose“.

Straipsnis publikuotas 1998 m.

Laikraštyje nurodoma, kad besiruošdamas rinkimams V. Adamkus kartu su žmona Alma paaukojo apie 50,000 JAV dolerių asmeninių santaupų, ir taip pat sulaukė apie $1.25 milijono iš „Čikagos draugų“.

„Chicago Tribune“ taip pat aprašė V. Adamkaus polinę veiklą Amerikoje. Leidinio teigimu, Valdas Adamkus buvo aktyvus Respublikonų partijos narys. Būsimas Lietuvos Prezidentas net dalyvavo vietiniuose Čikagos rinkimuose. Valdas Adamkus kandidatavo į Čikagos Rajono Sanitarinę Tarnybą, tačiau pralaimėjo.

Čikagos laikraštis Valdą Adamkų pavadino „vieninteliu žmogumi pralaimėjusiu rinkimus į Čikagos rajono Sanitarinę Tarnybą, tačiau tapęs šalies Prezidentu“.

Skaityti toliau
4 komentarai
 • Justas parašė:

  Amerikoje pralaimėjo į sanitarinę tarnybą, o Lietuvoje laimėjo į prezidentus. argi nejuokinga?

  • Justui parašė:

   Amerikos sanitarinė tarnyba dešimt kartų didesnė už visą Lietuvą. Negalima šlepetiniams patikėti didelių dalykų. Lietuva-smulkmė.

 • Benas parašė:

  Cirkai

 • Pasaulis

  Nauja informacija apie ataką Irake – buvo 11 sužeistųjų

  Paskelbta

  Data:

  Autorius:

  Nuotrauka iš D. Trampo "Twitter" paskyros

  Nors po Irano paleistų raketų į JAV karines bazes „Pentagonas“ teigė, kad nėra sužeistųjų ar mirusių. Naujai paviešinta informacija atskleidė, kad 11 JAV kariškių buvo išskraidinti iš „Al Assad“ karinės bazės Irake į ligoninę Vokietijoje. 

  JAV armijos kapitonas Bill Urban teigė: „keli JAV kariai buvo gydyti dėl smegenų sutrenkimo nuo sprogimo ir kai kurie vis dar yra tikrinami. Kaip įprasta procedūra, visi darbuotojai kurie buvo sprogimo teritorijoje yra patikrinami dėl smegenų sužeidimo ir jeigu tai yra nuspręsta yra išskraidinami į aukštesnio lygio priežiūros centrą“. 

  Sausio 3 dieną, Jungtinės Amerikos Valstijos smogė Irako, Bagdado tarptautiniam oro uostui, ko metu žuvo „antras pagal rangą“ Irano karinių pajėgų vadas, Quasem Soleimani, taip pat ten buvę Irako kariškiai. 

  Skaityti toliau

  Pasaulis

  Epsteino savižudybės įrašas dingo „dėl techninių nesklandumų“ 

  Paskelbta

  Data:

  Autorius:

  JAV prokuroras Geoffrey Berman pranešė, kad pedofilo Džefrio Epsteino (Jeffrey Epstein) savižudybės įrašas „dėl techninių nesklandumų“ buvo prarastas. 

  Laiške teismui JAV prokuroras rašo: „Kalėjimas netyčia išsaugojo vaizdo įrašą iš kitos kalėjimo vietos, ir dėl to vaizdo įrašas iš [Epsteino] kameros išorės nebeegzistuoja“. 

  JAV milijardierius Epsteinas, kuris buvo įtariamas prekyba nepilnametėmis lytinio išnaudojimo tikslais, buvo rastas negyvas savo kalėjimo kameroje šių metų rugpjūčio mėnesį. Oficiali mirties versija – savižudybė.

  Skaityti toliau

  Pasaulis

  Paviešintos Džefrio Epsteino mirties nuotraukos rodo nužudymą

  Paskelbta

  Data:

  Autorius:

  CBS televizijos laida „60 minučių“ paviešino dar nematytas pedofilo Džefrio Epsteino (Jeffrey Epstein) mirties nuotraukas. Tačiau paviešintos nuotraukos sukėlė dar daugiau klausimų apie Epsteino mirties aplinkybes. 

  JAV milijardierius Epsteinas, kuris buvo įtariamas prekyba nepilnametėmis lytinio išnaudojimo tikslais, buvo rastas negyvas savo kalėjimo kameroje šių metų rugpjūčio mėnesį. Oficiali mirties versija – savižudybė.

  „CBS“ nuotrauka

  Vienoje iš nuotraukų užfiksuota, kaip teigiama, Epsteino savižudybės laiškas. Tačiau ir šis popieriaus lapas sukėlė daugiau klausimų negu atsakymų. Ant popieriaus parašyta: „(CBS televizijos paslėptas vardas) laikė mane užrakintą duše daugiau negu valandą. „Noel“ atnešė man sudegusį maistą. Dideli vabalai vaikšto man ant rankų. Nelinksma!!“ 

  „CBS“ nuotrauka

  Kitoje nuotraukoje užfiksuota pomirtinė Džerfrio Epsteino kaklo nuotrauka. Kaip teigia medicinos ekspertai, Epsteino kaklas buvo sulaužytas net trijose vietose, kas savižudybėse yra beveik negirdėta.

  Niujorko medicinos ekspertas daktaras Michael Baden, kuris dalyvavo Epsteino skrodime teigia, kad stora iš paklodės padaryta kilpa ir plonas bei ilgas įpjovimas Epsteino kakle yra sunkiai sutapatinama. 

  „CBS“ nuotrauka

  CBS taip pat paviešino kilpos nuotrauką, su kuria, teigiama, pasikorė Džefris Epsteinas. JAV žurnalistų dėmesį atkreipė tai, kad kilpa nebuvo sutepta krauju, nors Epsteino kaklas buvo akivaizdžiai kraujuotas. Tačiau jie neatmetė galimybės, kad galimai nuotraukoj nebuvo galima užfiksuoti kraujo ant oranžinės spalvos kilpos. 

  „CBS“ nuotrauka

  Laidos autoriai taip pat atkreipė dėmesį į akivaizdų adatos dūrį Epsteino rankoje. 

  „CBS“ nuotrauka

  „CBS“ Televizija taip pat parodė Niujorko kalėjimo kamerą, kurioje Epsteinas praleido paskutines gyvenimo dienas.  

  Skaityti toliau

  Naujausi komentarai

  Skaitomiausios naujienos

  Draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti ar publikuoti portalo "abi.lt" skelbiamą informaciją be raštiško "abi.lt“ sutikimo, kurį galima gauti el. paštu - info@abizinios.com. © Copyright 2019 abi.lt. All rights reserved.

  >