Sek abi.lt

Tarp kitko

S. Šedbaras jau žino, kokia kardomoji priemonė bus paskirta N. Venckienei

Publikuota

Data:

Nuotrauka iš S. Šedbaro "Facebook" puslapio

Kadaise signataras Audrius Butkevičius Strasbūre laimėjo bylą prieš Lietuvą pagrindinai dėl to, kad Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis jį dar iki teismo buvo pavadinęs nusikaltėliu. Europos Žmogaus Teisių Teismas šį faktą įvertino kaip neleistiną spaudimą teismams.

Dabar gi Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas Stasys Šedbaras, kalbėdamas per visuomeninę televiziją, iš anksto „numato”, kad grąžintai į Lietuvą Neringai Venckienei – cituoju – „greičiausiai bus paskirta kardomoji priemonė suėmimas“. Tai gal jis jau žino ir galutinį nuosprendį byloje?

Tai – antikonstitucinis, įstatymais draudžiamas aukšto politiko kišimasis į sritį, kuri išimtinai priklauso teismų kompetencijai. Ir tuo užsiima vienas iš parlamentinio teisėtvarkos komiteto vadovų, buvęs LR Aukščiausiojo Teismo ir Konstitucinio Teismo teisėjas, geriau už kitus suprantantis, ką reiškia tokio rango politikui iš anksto „prognozuoti“ teismų sprendimus.

Įdomu, ar į tokį akivaizdų Konstitucijos pažeidimą kaip nors sureaguos kiti Seimo nariai ir ar pagrindinio šalies įstatymo laužytojui nebus inicijuota apkalta.

Kita vertus, tai, kas nutiko, tėra signalas, kad ir šį sykį, sprendžiant N. Venckienės likimą, nebus skaitomasi su priemonėmis. Duodamas ženklą teismams, koks sprendimas turi būti priimtas dėl kardomosios priemonės, S. Šedbaras viso labo pradėjo būsimų pažeidimų sąrašą.

Skaityti toliau
15 komentarų
 • Emilija parašė:

  Oho, šitas nesiliauja stebinęs! Pamenu, pirmą kartą jis mane nustebino, kai būdamas seimo Teisės komiteto pirmininku paskelbė komiteto nuomonę apie pedofilijos bylos reikalus, kuriai pritarė seimas, net gen. prokurorą nuvertė, o po kiek laiko šitas Š…. rangydamasis jau kitaip švbeldžiavo, nieko nepaaiškinęs visuomenei, kas pakeitė seimo komiteto pirmininko nuomonę, fui! Ir dabar – kaip tokio rango teisės „asas“ nesuvokia, kad taip nevykusiai pajuokavo skeldamas tai, ką turėtų skelbti teismas?

 • Valdas parašė:

  Kodėl šitas S… dar sėdi šioje kėdėje. Kas jis? Gal koks caras?

  • Vytautas parašė:

   Deja, jis yra išskirtinai įtakingas Lietuvos teisės elito atstovas. Juo labiau akivaizdu, kokia velniava dedasi toje srityje. Laikytis Konstitucijos ir įstatymų jie reikalauja tik iš kitų, bet ne iš savęs.

 • Birutė parašė:

  Neringa Venckienė išvyko į Ameriką su savo sūnumi dėl grėsmės . Ten ji nesislapstė , dirbo legaliai , pagaliau pati , neieškoma atėjo pas Amerikos teisėsaugą . Kodėl ši inteligentiška , teisėja dirbusi moteris , busvusi Seimo narė turėtų sėdėti kaėjime savo tvėynėje , jei nuo jos nukritio didžiulė kaltinimų našta Amerikos teismuose ? Juk mūsų šalis Europėja ir mes siekiame būti teisingi .

  • Vytautas parašė:

   Taip, vieni siekia, kad Lietuva būtų teisingumo šalis, kiti – tempia į priešingą pusę. Deja, prie pastarojo virvės galo kol kas susitelkusios pačios didžiausios pajėgos, įskaitant įtakingiausią žiniasklaidą. Bet paminėsite mano žodį – amžinai šitaip nebus.

 • ??? parašė:

  Ar sitam korifejui istatymai negalioja? Pagal mane, teismas, o ne seimo nariai skiria bausmes.

  • Valdas parašė:

   Seimo nariai ne tik teisia, bet ligoniams ir vaistus israsineja. Jie visagaliai.

  • monika parašė:

   ir teismai LT daznai dirba nusikalteliskai – fabrikuoja kaltinimus , isteisina nusikaltelius. Baisu ir neramu del Neringos. Ji juk absoliuciai nekalta . Jos beda ta, kad ji tokia drasi, myli tiesa, ir yra nenuilstanti kovotoja. Korumpuoti valdininkai bijo tokiu zmoniu ir daro viska , kad su jais susidoroti..

 • Pilietis parašė:

  Kad teisingo teismo nebus-aisku kaip diena, juk ta pati brudu sutve teis. Valdo-tie patys, teisia-tie patys, o mes laukiame kazko ypatingo. Aisku, kad bus uzdari teismai, pasizadejimai niekam nieko nepasakoti, juk kaip kitaip- brudai turi tik savo tiesa. Nesu pesimistas, bet niekas nuo bylos pradzios nepasikeite- brudai jaucia savo valdzia ir galia. Gal kazkas kazkiek keisis , jei mes iseisime i gatves, pajungsime uzsienio zurnalistus, nors maza vilties.

  • Vytautas parašė:

   „…jei mes iseisime i gatves, pajungsime uzsienio zurnalistus…“ Teisingai!

  • monika parašė:

   Manau , kad laikas ne tik pajungti uzsienio zurnalistus , bet ir Europos teismus ginancius piliecius. Lietuvai turetu buti neleista nagrineti sia byla , del siaubingos bylos pradzios, privedusios prie tiek mirciu , uzminusiu tiek misliu

 • Jonas parašė:

  Kai pagalvoji kokią santvarką šitos brazuskinės ir lanzburginės marionetės įgyvendino Lietuvoje, paima ir pyktis ir siaubas! Negi dėl to aš šalau ir prie bokšto ir prie Auk. tarybos! Prakeikti morodieriai!

 • monika parašė:

  Lietuva labai korumpuota, nera abejones. JAV isduoda Neringa vien todel , kad tuo LT duodamas sansas pataisyti reputacija , kadangi priklausome tam paciam pazangiu valstybiu blokui . Daug kam labai nepatinka , kad Neringa protinga, drasi , populiari. Ji yra gresme ju vogimams , korupcijai , net vaiku isnaudojimui.“ Nusikalteliai su kaklaraisciais“ bijo Neringos valdzioje, jos grizimo. Pries ja kovos tik nusikalteliai valdzioje. Dori zmones visi supranta kad tai tik susidorojimas , kad Neringa niekuo nekalta ! Dori zmones visada palaikys Neringa, kuri ieis i tautos istorija tik kaip labai teigiama asmenybe.Nera jokiu abejoniu. Ja purvais tepa tik tiek, kurie patys prasvinke ir purvini… niekada kitaip negalvojau. Sekmes, Neringa!!

 • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com parašė:

  Apie Stasį Šedbarą galite pasiskaityti 2019-10-14 straipsnyje: „Užgrobta valstybė (III dalis)“
  https://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=9305:uzgrobta-valstybe-iii-dalis&catid=33&Itemid=141

 • Tarp kitko

  E. Gentvilas neatmeta galimybės, kad „Drąsos kelio“ politikai – išdavikai

  Publikuota

  Data:

  Nuotrauka iš E. Gentvilo "Facebook" puslapio

  Nesąžiningos ir purvinos žurnalistikos pavyzdys.

  Sėdi LTV studijoj Nemira Pumprickaitė ir šnekasi su ilgamečiu teisiamos partijos vicepirmininku Eugenijum Gentvilu.Tačiau pokalbis sukasi ne apie liberalų korupciją ir personalinę E. Gentvilo atsakomybę, o apie politinę jėgą, kuri reikalauja teisingumo N. Venckienės byloj.

  Taip susikompromitavęs politikas tampa puikiu įrankiu šelmavojant kitus. Šiuo atveju – „Drąsos kelio” politikus.

  „Ar kam nors kilo mintis pasiaiškinti, kas už viso to stovi?“ – kryptį nubrėžia Pumprickaitė.

  Ir Gentvilas ją iš pusės žodžio supranta.

  „Žinant dabar jau hibridinius karus, kibernetines grėsmes, Rusijos įtaką ir t.t., – noriai porina jis, – aš neatmetu galimybės, kad iš išorės buvo konsultantai, kurie patarinėjo, kaip elgtis.“

  Taip „Drąsos kelias” be jokių skrupulų ir įrodymų paskelbiamas savo Tėvynės priešu ir išdaviku. Ir ne kur nors tarpuvartėje ar Fb, o visuomenine vadinamoj televizijoj, kuri privalo rodyti sąžiningos ir objektyvios žurnalistikos pavyzdį.

  Tačiau, jei pastebėjote, E. Gentvilas dar tik „neatmeta galimybės“, kad mes esame išdavikai ir hibridinio karo dalis. O štai apie E. Gentvilą ir jo bendražygius mes kai ką jau pakankamai tvirtai žinome. Visų pirma tai, kad būtent jis su E. Masiuliu inicijavo N. Venckienės apkaltą Seime ir net atstovavo Seimo narių grupei Konstituciniame Teisme, sprendusiame N. Venckienės likimą.

  Mes taip pat visi skaitėme, kad po to E. Gentvilo bendražygis E. Masiulis įkliuvo su pinigų prikrauta dėžute ir namuose laikomomis stambiomis sumomis. Taigi, jeigu mes būtume teisinė valstybė, jau vien dėl pačio pinigų paėmimo fakto N. Venckienės apkalta būtų paskelbta niekine. Nes tuos pinigus galima vertinti ir kaip atlygį už N. Venckienės išmetimą iš Seimo.

  Apskritai, demokratinėje valstybėje net nebūtų įmanomas toks precedentas – kad žmonių išrinktas parlamento narys būtų korumpuotų politikų išmestas lauk, po to už paslaugą galimai susimokant grynaisiais. Taip veikia nebent mafija, kai ateina metas susidoroti su neįtinkančiu asmeniu, bet ne politikai, kurie turi atsakomybės jausmą ir rūpinasi savo geru vardu visuomenės akyse.

  Ar savo geru vardu rūpinasi E. Gentvilas, aš nežinau. Tačiau neabejoju, kad vargu ar kas padarė tiek žalos Lietuvai ir jos jaunajai kartai, kaip liberalų sąjūdžio viršūnėlė, kuri iš pradžių suteikė jaunimui kitokios politikos viltį, o po to jį tėškė veidu į purvą ir atėmė bet kokį tikėjimą, kad Lietuvoje viskas gali būti kitaip – taip, kaip ir tame pasaulyje, į kurį bėgama. Čia buvusios liberalų vadovybės padaryta žala valstybės raidai yra tokia milžiniška, kad ją net sunku apibūdinti keliais žodžiais.

  Tačiau tikėjimo ir vilties atėmimas iš jaunimo yra ne vienintelis E. Masiulio, E. Gentvilo ir Co nuopelnas šaliai: jeigu jūsų netenkina dabartinė valdžia, jei jūs pykstate, kad Lietuva ir toliau velkasi ES ariergarde, o tauta – emigruoja, tai sąskaitą taip pat galite pateikti paminėtai kompanijai – kad ji per savo supuvimą atvėrė kelią į valdžią tiems, kuo jūs nepatenkinti.

  Apie nepataisomą žalą dar net nespėjusioms prigyti liberalioms pažiūroms čia nekalbėsiu. Manau, tai puikiai jaučia visi, kam prioritetas yra asmens laisvė, žmogaus teisės ir kitos panašios vertybės.

  Taip kad sutryptas N. Venckienės gyvenimas yra tik vienas iš epizodų juodajame liberalų sąjūdžio metraštyje. Manau, ateis metas, ir galėsime pasakyti žymiai daugiau.

  Skaityti toliau

  Tarp kitko

  Ar tikrai D. Gudelis įtariamas dokumentų klastojimu ir mokesčių slėpimu?

  Publikuota

  Data:

  Nuotrauka iš "Facebook". D. Gudelis – pirmas iš dešinės.

  Ko gero, mūsų akyse gimsta dar viena istorija, kuri parodys, ar Lietuvoje visi prieš įstatymą lygūs.

  „Verslo žinios“ ir BNS pranešė, kad viešųjų ryšių bendrovė „VIP Viešosios informacijos partneriai“ ir dar kelios įmonės „įtariamos dokumentų klastojimu ir mokesčių slėpimu“.

  Jei tai tiesa, tuomet įvardinti įtarimai turėtų kristi ant prezidento Valdo Adamkaus buvusio patarėjo, „Ryto“ krepšinio klubo dalininko Dariaus Gudelio, nes būtent jam ligi praėjusios savaitės priklausė bendrovė „VIP Viešosios informacijos partneriai“.

  Sensacija? Taip, ir nemaža, tačiau pasižūrėkit, kaip santūriai apie ją informuojama žiniasklaidoje. Vieni apsiriboja sausais faktais, kiti – apskritai tyli.

  Maža to, iš D. Gudelio bendrovę ką tik įsigijusi B. Čaikauskaitė tvirtina, kad jos vadovaujamai įmonei „jokie įtarimai nėra pareikšti“. Bet ar jie nėra pareikšti buvusiam įmonės savininkui D. Gudeliui, kažkodėl nepasakoma. Ar tai nereiškia, kad jau pradėtos tampyti virvutės?

  Toks klausimas kyla, prisiminus ir dar vieną dalyką – glaudžius D. Gudelio ryšius su premjeru S. Skverneliu. Jų pobūdį ir mąstą metų pradžioje atskleidė portalo 15min.lt žurnalistai, kurie išsiaiškino, kad D. Gudelis nuolat lankosi pas premjerą, tačiau jų susitikimai niekur nėra deklaruojami. Negana to, žurnalistai nustatė, kad, D. Gudeliui reguliariai besilankant vyriausybėje, jo bendrovė laimėjo viešųjų pirkimų, susijusių su valstybės įstaigomis, už daugiau nei 2,5 mln. eurų! Ši suma buvo rekordinė tarp viešųjų ryšių agentūrų.

  Kadangi D. Gudelis buvo „valstiečių“ konsultantas per Seimo rinkimus, opozicijai kilo pagrįstas įtarimas, kad galbūt šitokiu būdu atsiskaitoma už rinkimų metu suteiktas paslaugas.

  Bet kokiu atveju tai labai primena pačio aukščiausio lygio korupciją, surišusią į vieną mazgą pirmuosius valstybės pareigūnus, valstybines įmones, privilegijuotas viešųjų ryšių bendroves ir žiniasklaidą.

  Visiems, kas neabejingi padėčiai mūsų valstybėje, siūlau įdėmiai stebėti, ar įtarimai D. Gudeliui netyčia nepasimes. Nes, žinant jo ryšius, tai atrodo kaip labai tikėtina įvykių versija.

  Taip pat tiems, kas mėgsta žiūrėti E. Jakilaičio laidas, siūlau atkreipti dėmesį į tai, ar jose bus papasakota apie D. Gudelį ištikusią bėdą. Man jau anksčiau pasirodė keista, kad Edmundas surašė daugybę klausimų R. Karbauskiui, o štai paklausti apie D. Gudelį – pamiršo. Pamanysi, du su puse milijono – kokia smulkmena…

  Skaityti toliau

  Tarp kitko

  V. Pranckiečio klausimu: dėl ko iš tikrųjų verda kova?

  Publikuota

  Data:

  lrs.lt nuotrauka

  Kažkada teko iš arti stebėti Seimo pirmininko atleidimo procedūrą su formuluote „jam pačiam prašant”. Ir tuomet net buvau vienintelis Seimo narys, iš principo balsavęs prieš. Tik tą sykį išprievartautas buvo Vydas Gedvilas, pagaliau pradėjęs suvokti, kad Seimo pirmininkas negali būti Darbo partijos įkūrėjo pastumdėlis. Deja, rimtesniam pasipriešinimui V. Gedvilui nebeužteko kvapo, ir jis, kaip ir buvo palieptas, per vieną dieną parašė atsistatydinimo pareiškimą ir užleido vietą klusniai V. Uspaskicho klapčiukei.

  Nors šitokiu sprendimu antroji konstitucinė pareigybė valstybėje buvo de facto atiduota į teisiamo veikėjo rankas, niekam iš Seimo narių balsuojant nesudrebėjo pirštai. Negana to, po balsavimo sveikinti statytinės išsirikiavo didžiulė eilė, įskaitant ryškiausius konservatorių veidus. Tai buvo parlamentarizmo pamoka Lietuvai, kuri bylojo, kad užkulisiniams politiniams sandėriams negali būti jokių kliūčių.

  Bet praeina šešeri metai, rusiškas dujas pakeičia trąšos bei kombainai, ir ką mes matome? Tą patį norą turėti Seimo pirmininko kėdėje klusnų klapčiuką, kuris vykdytų svetimą valią, tik šį sykį jau ne V. Uspaskicho, o R. Karbauskio. Štai apie ką kalba – apie tai, kokios jėgos iš užkulisių valdys mūsų valstybę, o ne apie vieno ar kito asmens įsikibimą į krėslą. Reikia tik džiaugtis, kad kad V. Pranckietis tyliai neprisiėmė to vaidmens, kuris jam buvo parengtas „tikrojo pirmininko”, ir pasipriešino. Žinant, kokiu pagrindu buvo buriama „valstiečių“ komanda į Seimą, taip pat reikėtų laikyti stebuklu, kad V. Pranckietis vis dar nenuverstas. Jei tai būtų vykę praėjusios kadencijos Seime, jis jau būtų kuo seniausiai atleistas ir pamirštas, bet šį sykį viskas netikėtai užstrigo. Ir ačiū Dievui!

  Netikėkite tiems, kas tyčia šneka apie įsikibimus į krėslą. Turėkite bent šiek tiek kritiško mąstymo ir pabandykite atsakyti sau į klausimą, ar V. Putinui artimas oligarchas suteiktų kam nors išskirtinę teisę prekiauti trąšomis vien už gražias akis. Štai kur esminis klausimas! Primygtinai siūlau jo nepamiršti visiems „valstiečiams“, kuriems netrukus teks balsuoti dėl Seimo pirmininko likimo. Partijų vadukai ateina ir nueina, o Lietuva lieka. Pagalvokite apie tai.

  Skaityti toliau

  Naujausi komentarai

  Skaitomiausios naujienos

  Draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti ar publikuoti portalo "abi.lt" skelbiamą informaciją be raštiško "abi.lt“ sutikimo, kurį galima gauti el. paštu - info@abizinios.com. © Copyright 2019 abi.lt. All rights reserved.

  >