Sek abi.lt

Politika

Pilna Trampo ir Zalenskio pokalbio stenograma

Publikuota

Data:

Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) kartinamas daręs spaudimą Ukrainos lyderius Vladimirui Zalenskiui (Volodymyr Zelensky) padėti apjuodinti Trampo politinį varžovą, buvusį JAV vice-prezidentą Džiau Bideną (Joe Biden). 

Dėl telefoninio pokalbio, kuriame kaip teigiama Trampas darė spaudimą Zalenskiui, JAV Atstovų Rūmai pradėjo apkaltos procedūrą. 

abi.lt skelbią pilną Donaldo Trampo ir Vladimiro Zalenskio pokalbio stenogramą. 

Trampas: Sveikinu su Jūsų pergale. Mes visi stebėjome Jungtinėse Valstijose, ir Jūs atlikote nuostabų darbą. Kaip Jūs pasirodėte iš niekur, kaip žmogus kuriam mažai kas suteikė šansą, ir po to laimėjote lengvai. Tai yra nuostabus pasiekimas. Sveikinu Jus.

Zalenskis: Jūs visiškai teisus p. Prezidente. Tai buvo didelė mūsų pergalė ir mes sunkiai dirbome dėl jos. Mes daug dirbome, bet norėčiau prisipažinti, kad turėjau galimybę pasimokyti iš Jūsų. Mes naudojome net keletą Jūsų įgūdžių ir žinių mūsų rinkimams, ir taip, tai tiesa kad tai buvo išskirtiniai rinkimai. Mes buvome unikalioje situacijoje, kad mums pavyko pasiekti pergalę. Galiu Jums pasakyti, kad pirmą kartą Jūs man paskambinote kada aš laimėjau Prezidento rinkimus, ir dabar Jūs man skambinate antrą kartą, kada mano partija laimėjo Parlamento rinkimus. Man atrodo man reikėtų dalyvauti rinkimuose dažniau, tada Jūs man galėsite dažniau paskambinti ir dažniau galėsime pasikalbėti telefonu.

Trampas: [Juokas] Gera idėja. Manau Jūsų šalis dėl to yra labai patenkinta.

Zalenskis: Na taip, nuoširdžiai kalbant mes dirbame sunkiai, kad galėtume nusausinti korupcijos pelkę mūsų šalyje. Mes pasamdėme daug naujų žmonių. Ne senų politikų, ne tradicinių politikų, nes mes norime naujo formato ir krypties mūsų valdžiai. Jūs esate mums puikus mokytojas šiuo klausimu.

Trampas: Ačiū už gražius žodžius. Aš galiu pasakyti, kad mes darome daug dėl Ukrainos. Mes įdėjome daug laiko ir pastangų. Daug daugiau negu Europos šalys daro, nors jie turėtų Jums padėti daugiau negu dabar. Vokietija Jums beveik nepadeda. Jie tik kalba, ir manau Jums reikėtų jų apie tai paklausti. Kai aš kalbėjau su Angela Merkel ji kalbėjo apie Ukraina, bet ji nieko nedaro. Daugelis kitų Europos šalių elgėsi taip pat, todėl manau Jums į tai reikėtų pažiūrėti, bet JAV gerai elgęsi su Ukraina. Nemanau, kad tai yra abipusiška, nes vyksta negeri dalykai, bet JAV visados buvo labai labai gera Ukrainai.

Zalenskis: Taip Jūs esate visiškai teisus. Ne šimtu procentų, bet tūkstančiu procentų ir aš Jums galiu pasakyti, kad aš kalbėjau su Angela Merkel, buvau su ja susitikęs. Buvau susitikęs ir su Makronu, ir aš jiems pasakiau, kad jie nedaro tiek kiek galėtų daryti su sankcijomis. Jie nevykdo sankcijų. Jie nesistengia tiek kiek jie turėtų stengtis dėl Ukrainos. Pasirodo, nors Europos Sąjunga logiškai turėtų būti mūsų didžiausia partnerė, bet iš tikrųjų JAV yra žymiai didesnė partnerė už ES, ir aš Jums esu už tai labai dėkingas, nes JAV daro labai daug dėl Ukrainos. Žymiai daugiau už Europos Sąjungą, ypač kada kalbama apie sankcijas prieš Rusiją. Ir norėjau Jums padėkoti už didelį palaikymą gynybos srityje. Mes pasiruošę toliau bendradarbiauti, ir esame beveik pasiruošę pirkti daugiau “Javelins” raketų iš Jungtinių Valstijų gynybos sričiai.

Trampas: Aš norėčiau, kad Jūs mums padarytumėt paslaugą, nes mūsų šalis daug patyrė ir Ukraina žino apie tai. Aš norėčiau, kad Jūs išsiaiškintumėte, kad ten atsitiko su visa ta situacija su Ukraina, su kompanija “Crowdstrike”… Aš spėju, kad tai vienas iš Jūsų turtingų žmonių… Dėl serverio, man sako, kad Ukraina jį turi. Ten daug visko įvyko toje situacijoje. Man atrodo, kad Jūs apsupote savę su kai kuriais iš tų žmonių. Aš norėčiau, kad generalinis prokuroras paskambintų Jums arba Jūsų žmonėms, ir viską išsiaiškintų. Kaip turbūt matėte vakar, ta visa nesąmonė baigėsi su labai prastu pasirodymu žmogaus vardu Robertas Muleris, bet man sako, kad daug visa to prasidėjo nuo Ukrainos. Kad ir ką galėtumėte padaryti, labai svarbu kai tai padarytumėte jeigu įmanoma.

Zalenskis: Taip, ir man tai yra labai svarbu, viskas ką Jūs išvardinote. Man kaip Prezidentui, yra labai svarbu, kad mes atviri ateities bendradarbiavimui. Mes esame pasiruošę atversti naują bendradarbiavimo puslapį Amerikos ir Ukrainos santykiuose. Dėl to aš ką tik atšaukiau mūsų ambasadorių iš Jungtinių Valstijų ir jį pakeis labai kompetentingas ir labai patyręs ambasadorius, kuris sunkiai dirbs, kad suartinti mūsų šalis. Aš norėčiau, kad jis turėtų Jūsų pasitikėjimą ir turėtų asmeninius santykius su Jumis, kad mes galėtume bendradarbiauti dar daugiau. Aš Jums pasakysiu asmeniškai, kad vienas iš mano patarėjų nesenai kalbėjo su ponu Giuliani ir tikimės, kad ponas Giuliani gales atvykti į Ukraina ir mes u juo susitiksime. Aš tik noriu Jus garantuoti, kad Jūs turite tik draugus aplink mus. Aš pasirūpinsiu, kad aplink mane būtų tik geriausi ir labiausiai patyrę žmonės. Aš norėjau Jums pasakyti, kad ir mus laikau draugais. Me esame puikūs draugai ir Jūs pone Prezidente turite draugų mūsų šalyje, todėl manau galėsime tęsti mūsų strateginė partnerystę. Aš taip pat planuoju turėti aplink save žmonių kurie dalyvaus tame tyrime, ir aš galiu garantuoti kaip Ukrainos Prezidentas, kad visi tyrimai bus atviri. Aš Jums tą garantuoju.

Trampas: Puiku, nes girdėjau, kad Jūs turėjote gerą prokurorą, kuris buvo atleistas, ir tai yra nesąžininga. Daug kas apie tai kalba, kaip jie atleido Jūsų labai gerą prokurorą, ir labai blogi žmonės buvo su tuo sesiją. Ponas Guiliani yra labai gerbiamas žmogus. Jis yra buvęs Niujorko meras, puikus meras, ir aš norėčiau, kad jis Jums paskambintų. Aš paprašysiu, kad jis Jums paskambintų kartu su generaliniu prokuroru. Ponas Guliani žino kas čia vyksta, jis yra daug galintys vyras. Jeigu Jūs galėtumėte su Juo pasikalbėti tai būtų puiku. Buvusi ambasadorė iš Amerikos, moteris, buvo bloga, tai aš tik Jums norėjau leisti tai žinoti. Kitas dalykas, yra daug kalbų apie Bideno sūnų, kad Bidenas sustabdė tyrimą, ir daug žmonių nori apie tai sužinoti, taiga kad irk ą galėtum padaryti su generaliniu prokuroru, būtų puiku. Bidenas gyrėsi, kad jis sustabdė tyrimą, taiga jeigu galėtum tai patikrinti… Man tai skamba baisiai.

Zalenskis: Aš noriu Jums papasakoti apie tą prokurorą. Visų pirma aš žinau apie tą situaciją. Kadangi mes laimėjome visišką daugumą parlamente, kitas generalinis prokuroras bus 100% mano žmogus, mano kandidatas, kurį patvirtins parlamentas, ir pradės dirbti Rugsėjį. Jis arba ji pažiūrės į situaciją, būtent apie kompaniją kurią Jūs minėjote. Tyrimo tikslas yra tikslas atstatyti teisingumą, taigi mes tuo pasirūpinsime ir ištirsime bylą. Papildomai dar norėčiau Jūsų paprašyti bet kokios papildomos informacijos kurią Jūs mums galėtumėte duoti, tai būtu labai pagalbinga tyrimui, kad mes galėtume užtikrinti teisingumą Ukrainos ambasadoriai Amerikoje, man atrodo jos pavardė buvo Ivanovich. Puiku, kad Jūs buvote pirmasis kuris man pasakė, kad ji buvo bloga ambasadorė, nes aš su Jumis sutinku 100%. Jos požiūris į mane buvo toli nuo tinkamo, nes ji žavėjosi buvusiu Prezidentu, ir ji buvo jo pusėje. Ji nepriima manęs kaip naujojo Prezidento.

Trampas: Na, ji turės praeiti šiokias tokias problemas. Aš paprašysiu, kad ponas Giuliani tau paskambintų ir aš taip pat paprašysiu, kad generalinis prokuroras Barr paskambintų, ir mes viską išsiaiškinsim. Esu tikras, kad tu viską išsiaiškinsi. Aš girdėjau, kad su prokuroru buvo elgiamasi labai nesąžiningai ir jis buvo labai sąžiningas prokuroras, taiga sėkmės su viskuo. Aš spėju, kad Jūsų ekonomika bus geresnė ir geresnė. Jūs turite daug turto. Tai gera ekonomika. Aš turiu daug draugų Ukrainoje, jie yra puikūs žmonės.

Zalenskis: Aš irgi turiu nemažai Ukrainiečių draugų kurie gyvena Amerikoje. Iš tikrųjų, praeitą kartą kada buvau Amerikoje, buvau apsistojęs Trampo Bokšte. Aš su jais pakalbėsiu ir tikiuosi su jais susitikti ateityje. Ir noriu Jums padėkoti už kvietimą aplankyti Jungtines Valstijas, būtent Vašingtoną. Taip pat, noriu Jums garantuoti, kad mes labai rimtai pažiūrėsime į bylą, ir dirbsime dėl tyrimo. O dėl ekonomikos, tai yra daug potencialo mūsų abiem šalims, ir energetinė nepriklausomybė Ukrainai yra labai svarbi. Aš tikiu, kad būsime labai sėkmingi ir bendradarbiausime su Amerika dėl energetinės nepriklausomybės. Mes jau bendradarbiaujam. Mes jau perkam Amerikietišką naftą, bet tikiuosi ateities susitikimo. Turėsime daugiau laiko padiskutuoti šitas galimybes, ir geriau vienas kitą pažinsim. Noriu Jums labai padėkoti už palaikymą.

Trampas: Gerai. Ačiū labai. Aš pasakysiu ponui Guliani ir generaliniam prokurorui Barr paskambinti. Ačiū. Jei kada norėsite aplankyti baltuosius rūmus, bet kada skambinkite. Duokite datą ir susitarsime. Laukiu kada pasimatysim.

Zalenskis: Ačiū labai. Aš labai norėčiau atvykti, ir susitikti su Jumis asmeniškai, ir geriau susipažinti. Lauksiu mūsų susitikimo, ir norėčiau pakviesti Jus aplankyti Kijevą, tai labai gražus miestas. Mes turime gražią šalį, kuri Jūsų lauktų. Be to, aš Rugsėjį būsiu Lenkijoje, ir tikiuosi Lenkijoje galėsime susitikti. Po to, būtu nebloga idėja Jums atvykti į Ukraina. Mes galim skristi su mano lėktuvu arba su Jūsų, nors Jūsų lėktuvas turbūt yra žymiai gražesnis.

Trampas: Gerai, galėsime dėl to susitarti. Lauksiu Jūsų Vašingtone, ir tikiuosi susitiksime Lenkijoje.

Zalenskis: Ačiū Jums labai pone Prezidente.

Trampas: Dar kartą sveikinu su fantastišku darbu. Visas pasaulis Jus stebi. Manau buvo daugiau sveikinimų negu nuolydžio.

Zalenskis: Ačiū pone Prezidente, iki.

Politika

JAV politikas areštuotas už kyšio davimą

Publikuota

Data:

Autorius:

Nuotrauka iš Luis Arroyo "Twitter" paskyros

Ilinojaus Atstovų Rūmų nariui Luis Arroyo pirmadienio vakarą buvo areštuotas ir sulaukė kaltinimų kyšio davimu vienam iš Ilinojaus Senatorių. 

Vienas iš Ilinojaus valdančiosios daugumos lyderių, Demokratų partijos narys Luis Arroyo slaptame įraše buvo užfiksuotas žadantis $2,500 mėnesinį kyšį už Ilinojaus Senatoriaus palaikymą įstatymo projektui kuris leistų video kazino veikimą Ilinojaus valstijoje. 

Skaityti toliau

Politika

JAV Kongreso narys: „Venckienė vėl bus atakuota korumpuotos „teisingumo“ sistemos Lietuvoje“

Publikuota

Data:

Autorius:

„Aš griežtai prieštarauju praėjusią savaitę paskelbtam ekstradicijos pranešimui, nukreiptam prieš Lietuvos kovos su prekyba žmonėmis ir antikorupcinę didvyrę Neringą Venckienę“, – teigia JAV Kongreso narys Krisas Smitas (Chris Smith) išplatintame pranešime spaudai. 

Kongresmeno teigimu teisėja Neringa Venckienė „atskleidė prekybos žmonėmis tinklą Lietuvoje, kuriame dalyvavo Lietuvos vyriausybės pareigūnai, ir dėl to savo gimtojoje šalyje ji patyrė politinį persekiojimą“.

JAV politikas mano, jog Neringos Venckienės politinio prieglobsčio svarstymo atidėjimas iki 2022 metų „faktiškai atima galimybę parodyti prieglobsčio prašymo pagrįstumą“. 

Pranešime taip pat raginama Ilinojaus generalinį prokurorą įsikišti į procesą ir neleisti teisėjos Venckienės išduoti Lietuvai. 

Kongresmenas teigimu šioje byloje „vykdoma neteisybė“, ir Kongreso narys bijo, kad „ji vėl bus atakuota korumpuotos „teisingumo“ sistemos Lietuvoje ir jos gyvybei gali kilti pavojus“. 

Skaityti toliau

Politika

Seimas nepritarė Viktoro Pranckiečio atleidimui iš Seimo Pirmininko pareigų

Publikuota

Data:

Autorius:

Nuotrauka iš V. Pranckiečio "Facebook" puslapio

Seimas slapto balsavimo būdu nepritarė Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio atleidimui iš užimamų pareigų.

Į nenumatytą Seimo posėdį susirinkusiems parlamentarams Seimo Pirmininko pavaduotojas Remigijus Žemaitaitis pristatė nutarimo projektą, kuriuo buvo siūloma Seimui, atsižvelgiant į Seimo narių grupės siūlymą ir vadovaujantis Seimo statuto 218 straipsniu, atleisti Viktorą Pranckietį iš Seimo Pirmininko pareigų.

Prieš balsavimą Seimo salę paliko valdančios koalicijos nariai. Slaptame balsavime dalyvavo tik 11 parlamentarų.

Skaityti toliau

Naujausi komentarai

Skaitomiausios naujienos

Draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti ar publikuoti portalo "abi.lt" skelbiamą informaciją be raštiško "abi.lt“ sutikimo, kurį galima gauti el. paštu - info@abizinios.com. © Copyright 2019 abi.lt. All rights reserved.

>