Sek abi.lt

Politika

Pilna Trampo ir Zalenskio pokalbio stenograma

Paskelbta

Data:

Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) kartinamas daręs spaudimą Ukrainos lyderius Vladimirui Zalenskiui (Volodymyr Zelensky) padėti apjuodinti Trampo politinį varžovą, buvusį JAV vice-prezidentą Džiau Bideną (Joe Biden). 

Dėl telefoninio pokalbio, kuriame kaip teigiama Trampas darė spaudimą Zalenskiui, JAV Atstovų Rūmai pradėjo apkaltos procedūrą. 

abi.lt skelbia pilną Donaldo Trampo ir Vladimiro Zalenskio pokalbio stenogramą. 

Trampas: Sveikinu su Jūsų pergale. Mes visi stebėjome Jungtinėse Valstijose, ir Jūs atlikote nuostabų darbą. Kaip Jūs pasirodėte iš niekur, kaip žmogus kuriam mažai kas suteikė šansą, ir po to laimėjote lengvai. Tai yra nuostabus pasiekimas. Sveikinu Jus.

Zalenskis: Jūs visiškai teisus p. Prezidente. Tai buvo didelė mūsų pergalė ir mes sunkiai dirbome dėl jos. Mes daug dirbome, bet norėčiau prisipažinti, kad turėjau galimybę pasimokyti iš Jūsų. Mes naudojome net keletą Jūsų įgūdžių ir žinių mūsų rinkimams, ir taip, tai tiesa kad tai buvo išskirtiniai rinkimai. Mes buvome unikalioje situacijoje, kad mums pavyko pasiekti pergalę. Galiu Jums pasakyti, kad pirmą kartą Jūs man paskambinote kada aš laimėjau Prezidento rinkimus, ir dabar Jūs man skambinate antrą kartą, kada mano partija laimėjo Parlamento rinkimus. Man atrodo man reikėtų dalyvauti rinkimuose dažniau, tada Jūs man galėsite dažniau paskambinti ir dažniau galėsime pasikalbėti telefonu.

Trampas: [Juokas] Gera idėja. Manau Jūsų šalis dėl to yra labai patenkinta.

Zalenskis: Na taip, nuoširdžiai kalbant mes dirbame sunkiai, kad galėtume nusausinti korupcijos pelkę mūsų šalyje. Mes pasamdėme daug naujų žmonių. Ne senų politikų, ne tradicinių politikų, nes mes norime naujo formato ir krypties mūsų valdžiai. Jūs esate mums puikus mokytojas šiuo klausimu.

Trampas: Ačiū už gražius žodžius. Aš galiu pasakyti, kad mes darome daug dėl Ukrainos. Mes įdėjome daug laiko ir pastangų. Daug daugiau negu Europos šalys daro, nors jie turėtų Jums padėti daugiau negu dabar. Vokietija Jums beveik nepadeda. Jie tik kalba, ir manau Jums reikėtų jų apie tai paklausti. Kai aš kalbėjau su Angela Merkel ji kalbėjo apie Ukraina, bet ji nieko nedaro. Daugelis kitų Europos šalių elgėsi taip pat, todėl manau Jums į tai reikėtų pažiūrėti, bet JAV gerai elgęsi su Ukraina. Nemanau, kad tai yra abipusiška, nes vyksta negeri dalykai, bet JAV visados buvo labai labai gera Ukrainai.

Zalenskis: Taip Jūs esate visiškai teisus. Ne šimtu procentų, bet tūkstančiu procentų ir aš Jums galiu pasakyti, kad aš kalbėjau su Angela Merkel, buvau su ja susitikęs. Buvau susitikęs ir su Makronu, ir aš jiems pasakiau, kad jie nedaro tiek kiek galėtų daryti su sankcijomis. Jie nevykdo sankcijų. Jie nesistengia tiek kiek jie turėtų stengtis dėl Ukrainos. Pasirodo, nors Europos Sąjunga logiškai turėtų būti mūsų didžiausia partnerė, bet iš tikrųjų JAV yra žymiai didesnė partnerė už ES, ir aš Jums esu už tai labai dėkingas, nes JAV daro labai daug dėl Ukrainos. Žymiai daugiau už Europos Sąjungą, ypač kada kalbama apie sankcijas prieš Rusiją. Ir norėjau Jums padėkoti už didelį palaikymą gynybos srityje. Mes pasiruošę toliau bendradarbiauti, ir esame beveik pasiruošę pirkti daugiau “Javelins” raketų iš Jungtinių Valstijų gynybos sričiai.

Trampas: Aš norėčiau, kad Jūs mums padarytumėt paslaugą, nes mūsų šalis daug patyrė ir Ukraina žino apie tai. Aš norėčiau, kad Jūs išsiaiškintumėte, kad ten atsitiko su visa ta situacija su Ukraina, su kompanija “Crowdstrike”… Aš spėju, kad tai vienas iš Jūsų turtingų žmonių… Dėl serverio, man sako, kad Ukraina jį turi. Ten daug visko įvyko toje situacijoje. Man atrodo, kad Jūs apsupote savę su kai kuriais iš tų žmonių. Aš norėčiau, kad generalinis prokuroras paskambintų Jums arba Jūsų žmonėms, ir viską išsiaiškintų. Kaip turbūt matėte vakar, ta visa nesąmonė baigėsi su labai prastu pasirodymu žmogaus vardu Robertas Muleris, bet man sako, kad daug visa to prasidėjo nuo Ukrainos. Kad ir ką galėtumėte padaryti, labai svarbu kai tai padarytumėte jeigu įmanoma.

Zalenskis: Taip, ir man tai yra labai svarbu, viskas ką Jūs išvardinote. Man kaip Prezidentui, yra labai svarbu, kad mes atviri ateities bendradarbiavimui. Mes esame pasiruošę atversti naują bendradarbiavimo puslapį Amerikos ir Ukrainos santykiuose. Dėl to aš ką tik atšaukiau mūsų ambasadorių iš Jungtinių Valstijų ir jį pakeis labai kompetentingas ir labai patyręs ambasadorius, kuris sunkiai dirbs, kad suartinti mūsų šalis. Aš norėčiau, kad jis turėtų Jūsų pasitikėjimą ir turėtų asmeninius santykius su Jumis, kad mes galėtume bendradarbiauti dar daugiau. Aš Jums pasakysiu asmeniškai, kad vienas iš mano patarėjų nesenai kalbėjo su ponu Giuliani ir tikimės, kad ponas Giuliani gales atvykti į Ukraina ir mes u juo susitiksime. Aš tik noriu Jus garantuoti, kad Jūs turite tik draugus aplink mus. Aš pasirūpinsiu, kad aplink mane būtų tik geriausi ir labiausiai patyrę žmonės. Aš norėjau Jums pasakyti, kad ir mus laikau draugais. Me esame puikūs draugai ir Jūs pone Prezidente turite draugų mūsų šalyje, todėl manau galėsime tęsti mūsų strateginė partnerystę. Aš taip pat planuoju turėti aplink save žmonių kurie dalyvaus tame tyrime, ir aš galiu garantuoti kaip Ukrainos Prezidentas, kad visi tyrimai bus atviri. Aš Jums tą garantuoju.

Trampas: Puiku, nes girdėjau, kad Jūs turėjote gerą prokurorą, kuris buvo atleistas, ir tai yra nesąžininga. Daug kas apie tai kalba, kaip jie atleido Jūsų labai gerą prokurorą, ir labai blogi žmonės buvo su tuo sesiją. Ponas Guiliani yra labai gerbiamas žmogus. Jis yra buvęs Niujorko meras, puikus meras, ir aš norėčiau, kad jis Jums paskambintų. Aš paprašysiu, kad jis Jums paskambintų kartu su generaliniu prokuroru. Ponas Guliani žino kas čia vyksta, jis yra daug galintys vyras. Jeigu Jūs galėtumėte su Juo pasikalbėti tai būtų puiku. Buvusi ambasadorė iš Amerikos, moteris, buvo bloga, tai aš tik Jums norėjau leisti tai žinoti. Kitas dalykas, yra daug kalbų apie Bideno sūnų, kad Bidenas sustabdė tyrimą, ir daug žmonių nori apie tai sužinoti, taiga kad irk ą galėtum padaryti su generaliniu prokuroru, būtų puiku. Bidenas gyrėsi, kad jis sustabdė tyrimą, taiga jeigu galėtum tai patikrinti… Man tai skamba baisiai.

Zalenskis: Aš noriu Jums papasakoti apie tą prokurorą. Visų pirma aš žinau apie tą situaciją. Kadangi mes laimėjome visišką daugumą parlamente, kitas generalinis prokuroras bus 100% mano žmogus, mano kandidatas, kurį patvirtins parlamentas, ir pradės dirbti Rugsėjį. Jis arba ji pažiūrės į situaciją, būtent apie kompaniją kurią Jūs minėjote. Tyrimo tikslas yra tikslas atstatyti teisingumą, taigi mes tuo pasirūpinsime ir ištirsime bylą. Papildomai dar norėčiau Jūsų paprašyti bet kokios papildomos informacijos kurią Jūs mums galėtumėte duoti, tai būtu labai pagalbinga tyrimui, kad mes galėtume užtikrinti teisingumą Ukrainos ambasadoriai Amerikoje, man atrodo jos pavardė buvo Ivanovich. Puiku, kad Jūs buvote pirmasis kuris man pasakė, kad ji buvo bloga ambasadorė, nes aš su Jumis sutinku 100%. Jos požiūris į mane buvo toli nuo tinkamo, nes ji žavėjosi buvusiu Prezidentu, ir ji buvo jo pusėje. Ji nepriima manęs kaip naujojo Prezidento.

Trampas: Na, ji turės praeiti šiokias tokias problemas. Aš paprašysiu, kad ponas Giuliani tau paskambintų ir aš taip pat paprašysiu, kad generalinis prokuroras Barr paskambintų, ir mes viską išsiaiškinsim. Esu tikras, kad tu viską išsiaiškinsi. Aš girdėjau, kad su prokuroru buvo elgiamasi labai nesąžiningai ir jis buvo labai sąžiningas prokuroras, taiga sėkmės su viskuo. Aš spėju, kad Jūsų ekonomika bus geresnė ir geresnė. Jūs turite daug turto. Tai gera ekonomika. Aš turiu daug draugų Ukrainoje, jie yra puikūs žmonės.

Zalenskis: Aš irgi turiu nemažai Ukrainiečių draugų kurie gyvena Amerikoje. Iš tikrųjų, praeitą kartą kada buvau Amerikoje, buvau apsistojęs Trampo Bokšte. Aš su jais pakalbėsiu ir tikiuosi su jais susitikti ateityje. Ir noriu Jums padėkoti už kvietimą aplankyti Jungtines Valstijas, būtent Vašingtoną. Taip pat, noriu Jums garantuoti, kad mes labai rimtai pažiūrėsime į bylą, ir dirbsime dėl tyrimo. O dėl ekonomikos, tai yra daug potencialo mūsų abiem šalims, ir energetinė nepriklausomybė Ukrainai yra labai svarbi. Aš tikiu, kad būsime labai sėkmingi ir bendradarbiausime su Amerika dėl energetinės nepriklausomybės. Mes jau bendradarbiaujam. Mes jau perkam Amerikietišką naftą, bet tikiuosi ateities susitikimo. Turėsime daugiau laiko padiskutuoti šitas galimybes, ir geriau vienas kitą pažinsim. Noriu Jums labai padėkoti už palaikymą.

Trampas: Gerai. Ačiū labai. Aš pasakysiu ponui Guliani ir generaliniam prokurorui Barr paskambinti. Ačiū. Jei kada norėsite aplankyti baltuosius rūmus, bet kada skambinkite. Duokite datą ir susitarsime. Laukiu kada pasimatysim.

Zalenskis: Ačiū labai. Aš labai norėčiau atvykti, ir susitikti su Jumis asmeniškai, ir geriau susipažinti. Lauksiu mūsų susitikimo, ir norėčiau pakviesti Jus aplankyti Kijevą, tai labai gražus miestas. Mes turime gražią šalį, kuri Jūsų lauktų. Be to, aš Rugsėjį būsiu Lenkijoje, ir tikiuosi Lenkijoje galėsime susitikti. Po to, būtu nebloga idėja Jums atvykti į Ukraina. Mes galim skristi su mano lėktuvu arba su Jūsų, nors Jūsų lėktuvas turbūt yra žymiai gražesnis.

Trampas: Gerai, galėsime dėl to susitarti. Lauksiu Jūsų Vašingtone, ir tikiuosi susitiksime Lenkijoje.

Zalenskis: Ačiū Jums labai pone Prezidente.

Trampas: Dar kartą sveikinu su fantastišku darbu. Visas pasaulis Jus stebi. Manau buvo daugiau sveikinimų negu nuolydžio.

Zalenskis: Ačiū pone Prezidente, iki.

Politika

Vokietis Strasbūre laimėjo bylą prieš Lietuvą: Gaus 120,000 eurų

Paskelbta

Data:

Autorius:

Nuotrauka iš EŽTT "Twitter" paskyros

Sausio 14 d. Strasbūro teismas paskelbė, kad Lietuva vokiečiui Michael Rinau ir jo dukrai Luisai Rinau per 3 mėnesius turės sumokėti 30 000 eurų neturtinei žalai bei 93 230 eurų sumą bylinėjimosi ir kitoms išlaidoms atlyginti.

Teisėjų kolegijoje dalyvavo teisėjas Egidijus Kūris iš Lietuvos.

Strasbūro sprendime nurodyta, kad Lietuva pažeidė tėvo ir dukters Konvencijoje garantuojamas teises, delsdama grąžinti vaiką į Vokietiją, pažeidė Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 8 straipsnį – teisę į privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą.

Pareiškėjas Michael Rinau savo ir pareiškėjos, jo dukters Luisos Rinau, vardu teigė, kad Lietuvos teismai, nagrinėdami bylą dėl jo dukros grąžinimo į Vokietiją netinkamai taikė 2003 m. lapkričio 27 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 2201/2003 bei Hagos konvencijos dėl tarptautinio vaikų grobimo civilinių aspektų nuostatas, nesilaikė jame numatytų terminų ir neteisėtai vilkino procesą.

M. Rinau teigimu, Lietuvos teismai negrąžindami dukros į Vokietiją, pažeidė tarptautinius dokumentus, ir dėl to jis su dukra prarado daug laiko, susilpnėjo tarp jų ryšys, Lietuvos teismai patyrė politinį spaudimą, valdžios institucijos kišosi į procesą, suteikdamos išskirtinę paramą vaiko motinai.

Skaityti toliau

Politika

Kas pradėjo „Neužmirštuolės“ akciją? – du įkūrėjai tapo Seimo nariais

Paskelbta

Data:

Autorius:

Kiekvienais metais prieš Sausio 13 įvykių minėjimą visuomenėje aidi debatai apie „neužmirštuolės“ naudojimą sausio įvykiams atminti. Didžioji dalis Seimo narių, taip pat žiniasklaidos atstovų palaiko „neužmirštuolės“ dėvėjimą. Įdėjai pritaria tiek dabartinis Prezidentas Gitanas Nausėda, tiek buvę šalies vadovai. 

abi.lt pamėgino išsiaiškinti „neužmirštuolės“ idėjos pradmenis. Nors neužmirštuolė pasaulyje geriausiai žinoma kaip Alzheimerio ligos simbolis, nuo 2014 metų Lietuvoje ji buvo naudojama kaip Laisvės gynėjų dienos žyma.

2014 metais Lietuvoje buvo įregistruota Kovų už laisvę atminimo asociacija „Neužmiršk“. Jos pirmininke tapo Laura Juozaitytė. 2019 metų Prezidento rinkimų laikotarpiu L. Juozaitytė dirbo Seimo narės Ingridos Šimonytės padėjėja. 

2014 metais po „neužmirštuolės“ idėjos paskelbimo buvo sukurtas interneto tinklapis (www.neuzmirsk.lt) ir „Facebook“ puslapis, tačiau šiuo metu interneto svetainė neveikia ir lankytojai yra nukreipiami į akcijos „Facebook“ puslapį. 

2014 metų balandžio mėnesį „neužmiršk“ organizacija sulaukė „LOGIN“ apdovanojimo už geriausią projektą socialinėje medijoje. Taip pat organizacija sulaukė „Verslo žinių“ organizuojamo „Password“ apdovanojimo. 

2014 ir 2015 metais organizacija rinko lėšas krašto gynybos reikmėms. „Facebook“ paslapyje išplatintame pranešime buvo teigiama, kad už kiekvieną nupirktą „neužmirštuolę“ 1 euras bus paaukotas Krašto apsaugos savanorių pajėgoms. „Facebook“ puslapyje nurodoma „neužmirštuolės kaina“ – 3 eurai. 

Vienoje pinigų aukojimo platformoje „neužmiršk“ asociacija nurodo turinti patalpas Vilniuje, Burbiškių 48-14. Kontaktu nurodomas el. pašto adresas: „a.gaucyte@gmail.com“, priklausantis buvusiai Europos Parlamento nariai Laimai Andrikienei. 

2014 metų 15min.lt straipsnyje Aistė Gedvilienė ir Tadas Langaitis nurodomi kaip idėjos autoriai. 2016 metais abu buvo išrinkti į Seimą kaip TS-LKD kandidatai. 

2014 metų pranešime teigiama, kad idėją palaiko Algirdas Kaušpėdas, Donatas Katkus, Algis Ramanauskas, Andrius Užkalnis, Tadas Langaitis, Timūras Augucevičius ir Mykolas Majauskas, kuris taip pat 2016 metais pateko į Seimą. 

Skaityti toliau

Politika

Pedofilijos bylos griovėjai paaukštinti pareigose

Paskelbta

Data:

Autorius:

Tyrimas pedofilijos bylos, kurioje įtariamasis – Andrius Ūsas, ir kurioje buvo prašoma atlikti ikiteisminį tyrimą L.Stankūnaitės ir J.Furmanavičiaus atžvilgiu, bet tyrimas niekada dėl jų nebuvo atliktas, kurioje Lietuvos Respublikos Seimas 2010 m. sausio mėnesį pripažino, kad Drąsiaus Kedžio skundai buvo pagrįsti, o ikiteisminis tyrimas visų instancijų prokuratūrose buvo aplaidus, vėliau sekę nesuprantami teismo procesai ir mažos mergaitės prievartinis paėmimas, Drąsiaus Kedio sesers Neringos Venckienės, tėvų, kitų asmenų persekiojimas, rodė, kad nei pedofilijos bylą tyrę prokurorai, nei teisėjai, nei kiti asmenys, susiję su šia byla, niekada nebus apdovanoti. Deja, visų šių asmenų laukė stulbinanti karjera.

1. Algimantas Valantinas, buvęs Generaliniu prokuroru tuo metu, kai Seimas nustatė aplaidžiai nusikalstamą ikiteisminį tyrimą pedofilijos byloje, netrukus po atsistatydinimo tapo Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėju, tuoj pat šio teismo pirmininku, Vilniaus apygardos teismo teisėju, 2016 metų sausį Lietuvos apeliacinio teismo teisėju, 2016 m. balandį – Lietuvos apeliacinio teismo pirmininku.

2. Prokurorė Genovaitė Ročienė buvo atleista iš prokuratūros. Tarnybinės nuobaudos skyrimą sąlygojo grubūs pažeidimai, G. Ročienės padaryti kontroliuojant bei vykdant ikiteisminį tyrimą. Pirminių, būtiniausių veiksmų, kurie būtų turėję įtakos ikiteisminio tyrimo trukmei ir sėkmei, neatlikimas, aukštesnio prokuroro konkrečių reikalavimų nevykdymas pakenkė bylos tyrimui. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2014 m. G.Ročienę grąžino į darbą, tada Ročienė iš valstybės prisiteisė tūkstantines sumas.

3. Rita Čivinskaitė 2009 m. buvo Kauno miesto apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotoja, kuri dėl pedofilijos bylos tyrimo buvo pažeminta pareigose, perkelta į Kauno apygardos prokuratūrą.

4. Prokuroras Andrius Kiuršinas, kuris Drąsiui Kedžiui pasakė: „Kas čia tokio, kad vaikui įkišo kelis kartus į burną?“, buvo pažemintas pareigose – perkeltas iš Kauno į Kaišiadorių rajono apylinkės prokuratūrą. Netrukus padarė karjerą – tapo Kauno apygardos prokuratūros prokuroru.

5. Ūsą pedofilijos byloje prašęs išteisinti prokuroras Egidijus Motiejūnas tapo Vilniaus apylinkės prokuratūros 3-ojo skyriaus vyriausiuoju prokuroru.

6. Teisėjas Eligijus Gladutis, nutraukęs dalį pedofilijos bylos dėl J.Furmanavičiaus ir L.Stankūnaitės, D. Grybauskaitės dekretu perkeltas iš Panevėžio apygardos teismą į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą.

7. Teisėjas Audrius Cininas po įtariamojo pedofilija A.Ūso reabilitavimo netrukus tapo Vilniaus apygardos teismo teisėju.

8. Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Aušra Bielskė (buvusi Valinskienė) kartu buvo vienoje kolegijoje su A.Cininu reabilituojant A.Ūsą, po ko buvo paskirta Vilniaus apygardos teismo teisėja.

9. Saulius Skvernelis iš Generalinio komisaro po gegužės 17-osios šturmo tapo Vidaus reikalų ministru.

10. Garliavoje gegužės 17-ąją buvęs ir instruktažą policininkams pravedęs komisaras Renaldas Požėla tapo Generaliniu komisaru.

11. Romas Oželis, 2012 m. gegužės 17 d. buvęs kartu su antstole S.Vaicekauskiene namo viduje jėga išplėšiant vaiką, 2012 m. birželio 29 d. Lietuvos policijos generalinio komisaro apdovanotas pirmojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“. 2014 m. paskirtas Lietuvos policijos mokyklos viršininko pavaduotoju.

12. Į viešumą dėl pedofilijos bylos lindęs ir šmeižęs tuos, kurie gynė vaiką, Konstitucinio Teismo pirmininkas Egidijus Kūris gavo vietą Strasbūro teisme.

13. Evelina Talalienė, Kauno rajono Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotoja, nuplėšusi vaiko ranką 2012 m. gegužės 17 d. Garliavoje, aiškinusi vaikui: “dabar arba po minutės”, po Garliavos šturmo, vedėjai Dabašinskienei nesant darbe, ją pavaduodavo. Šiuo metu ji yra atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Regionų apygardos administraciniame teisme.

14. Gražina Didžbalienė, Kauno miesto Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotoja, 2012 m. gegužės 17 d. nuplėšusi mergaitės rankas, tapo Vaikų gerovės centro “Pastogė” direktore.

15. Edita Žiobienė, Vaiko teisių kontrolierė, pareigas eina nuo 2010 metų, paskirtai antrai kadencijai.

16. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius, šmeižęs Neringą Venckienę viešai, pasibaigus kadencijai Lietuvos Aukščiausiajame Teisme tapo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininku.

17. Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Aušra Vingilė po to, kai nuteisė Laimutę Kedienę tvirkinus vaiką už tai, kad L.Kedienė savo namuose kalbėjosi apie asmenis, kurie seksualiai išnaudojo vaiką, buvo perkelta į Kauno apygardos teismą.

18. Buvusi vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė, 2010 m. atleista iš pareigų dėl savo veiksmų pedofilijos bylos tyrime, 2014 m. ji buvo paskirta Sveikatos apsaugos ministre. 

19. Vilniaus apygardos teismo teisėja Virginija Liudvinavičienė, atmetusi Laimutės Kedienės skundą ir palikusi teismo nuosprendį dėl seksualinio tvirkinimo, netrukus gavo Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo pareigas.

20. Į Lietuvos apeliacinį teismą iš Vilniaus apygardos teismo buvo perkeltas teisėjas Alenas Pesliakas po to, kai paliko galioti nuosprendį, kad Laimutė Kedienė intelektualiai tvirkino vaiką.

21. Sigita Kilkutė 2012-05-17 atvykusi į Garliavą su S.Vaicekauskiene, E.Talaliene ir G.Didžbaliene paimti mergaitės kaip psichologė, tuo metu dirbo Santariškių klinikose. Šiuo metu S. Kilkutė dirba Lietuvos Respublikos Vyriausybėje pas Saulių Skvernelį projektų vadove.

Tai tik keletas iš svarbiausių apdovanojimų pedofilijos bylos griovėjams. 

Skaityti toliau

Naujausi komentarai

Skaitomiausios naujienos

Draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti ar publikuoti portalo "abi.lt" skelbiamą informaciją be raštiško "abi.lt“ sutikimo, kurį galima gauti el. paštu - info@abizinios.com. © Copyright 2019 abi.lt. All rights reserved.

>