Sek abi.lt

Politika

Pristatyta V.Sinkevičiaus kandidatūra į ES Komisaro postą

Publikuota

Data:

Nuotrauka iš V.Sinkevičiaus "Twitter" paskyros

Spalio 3 dieną, apie 20 val. Lietuvos laiku, Europos Parlamento Aplinkos, sveikatos ir maisto saugos bei žuvininkystės komitetai pradėjo posėdį dėl Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūros į Aplinkos ir vandenynų komisijos postą.

Beveik tris valandas trukusiame posėdyje, Sinkevičiui teko atsakyti 25 EP narių klausimus. Taip pat kandidatas turėjo galimybę pasakyti pradedamąja kalbą, kuri užtruko 15 minučių. 

Neoficialiais duomenimis Sinkevičiaus kandidatūrai planuoja pritarti visos Europos Parlamento politinės grupės, išskyrus „Tapatybės ir Demokratijos“ (Identity and Democracy) frakcija. Ši frakcija laikoma euro-skeptiška, joje dalyvauja tokios partijos kaip Prancūzijos Nacionalinis Susivienijimas ir Alternatyva Vokietijai. Ši politinė grupė turi 73 narius Europos Parlamente. 

Virginijus Sinkevičius yra jauniausias kandidatas į Europos Komisarus. Jis 28 metų amžiaus. 

Politika

Seimas nepritarė Viktoro Pranckiečio atleidimui iš Seimo Pirmininko pareigų

Publikuota

Data:

Autorius:

Nuotrauka iš V. Pranckiečio "Facebook" puslapio

Seimas slapto balsavimo būdu nepritarė Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio atleidimui iš užimamų pareigų.

Į nenumatytą Seimo posėdį susirinkusiems parlamentarams Seimo Pirmininko pavaduotojas Remigijus Žemaitaitis pristatė nutarimo projektą, kuriuo buvo siūloma Seimui, atsižvelgiant į Seimo narių grupės siūlymą ir vadovaujantis Seimo statuto 218 straipsniu, atleisti Viktorą Pranckietį iš Seimo Pirmininko pareigų.

Prieš balsavimą Seimo salę paliko valdančios koalicijos nariai. Slaptame balsavime dalyvavo tik 11 parlamentarų.

Skaityti toliau

Politika

Džefrio Epsteino „juodoji knygutė“: Trampas, Klintonas ir kiti

Publikuota

Data:

Autorius:

JAV milijardierius Džefris Epsteinas (Jeffrey Epstein) kuris buvo įtariamas prekyba nepilnametėmis lytinio išnaudojimo tikslais buvo rastas negyvas savo kalėjimo kameroje šių metų rugpjūčio mėnesį. Oficiali mirties versija – savižudybė.

Pagal Epsteinui pateiktus kaltinimus jam galėjo būti skirta iki 45 metų laivės atėmimo bausmė. Tai jau antrasis kartas, kada Džefris Epsteinas buvo kaltinimas seksualiniais nusikaltimais. 2008 metais Epsteinas buvo nuteistas už nepilnamečių mergaičių pardavimą prostitucijai, policija nustatė bent 36 mergaites kurias tvirkino Epsteinas. Jam buvo skirta vienų metų ir vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmė kurią jis galėjo atlikti naktimis.

Epsteinas buvo areštuotas 2019 metų liepos mėnesį. Jis buvo rastas negyvas savo kalėjimo kameroje šių metų rugpjūtį. Nors oficiali mirties versija buvo savižudybė, Epsteino advokatas teigė, kad jis buvo nužudytas.

2015 metais, per vieną iš Epsteino teismo posėdžių, buvo pristatyta Džefrio Epsteino “juodoji knygutė” kurioje buvo ne viena garsi pavardė. Epsteino draugų rate buvo politikų, verslininkų, šou verslo atstovų.

Tarp Epsteino kontaktų buvo dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trampas, buvęs JAV lyderis Bilas Klintonas, buvęs Izraelio ministras pirmininkas Ehud Barak, Jugtinės Karalystės princas Andrew, buvęs JK premjeras Tony Blair, JAV Valstybės Sekretoriai Henry Kissinger ir John Kerry, taip pat JAV senatorius Tedas Kenedis, Naujosios Meksikos gubernatorius Bruce King, ir daugelis kitų politikų.

Tarp kontaktinės informacijos buvo ir aktorius Alekas Boldvinas, filmų režisierius Andrew Jarecki, taip pat už seksualinius nusikaltimus nuteistas, buvęs komikas Bilas Kosbis.

Tam tikros Epsteino knygutės sekcijos turėjo keistus ar net koduotus pavadinimus, pavyzdžiui “masažas” ar “kilimai”, tačiau kontaktinė informacija nebuvo susijusi nė su viena iš šių pramonių. Po jomis buvo politikų, verslininkų, aktorių vardai.

abi.lt pateikia pilną Epsteino “juodosios knygutės” kopiją.

jeffrey-epsteins-little-black-book-redacted

Skaityti toliau

Politika

46 Seimo nariai kreipėsi į Prezidentą: ragina pasipriešinti V.Matijošaičiui

Publikuota

Data:

Autorius:

Nuotrauka iš Kauno savivaldybės "Facebook" puslapio

46 Parlamento nariai pasirašė kreipimąsi į Prezidentą Gitaną Nausėdą, premjerą Saulių Skvernelį ir vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę ragindami Kauno miesto savivaldybės sumanymą prijungti dalį Kauno rajono teritorijų atmesti kaip “neparuoštą bei rizikingą”.

Išplatintame pranešime teigiama, kad “kol Europoje vyksta decentralizacijos procesai, siekiantys priartinti valdžia prie žmonių, Lietuvoje kelią skinasi precedento neturintis atvejis: vienos savivaldybės taryba perbraižo žemėlapius ir skelbia apklausą kitoje savivaldybėje”.

Šių metų Rugsėjo mėnesį Kauno meras Visvaldas Matijošaitis kreipėsi į Vyriausybę, siūlydamas prie Kauno miesto prijunkti 13 Kauno rajono seniūnijų. Vidaus reikalų ministerija savo ruožtu turi paruošti ir surengti Kauno rajono gyventojų apklausą.

Skaityti toliau

Naujausi komentarai

Skaitomiausios naujienos

Draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti ar publikuoti portalo "abi.lt" skelbiamą informaciją be raštiško "abi.lt“ sutikimo, kurį galima gauti el. paštu - info@abizinios.com. © Copyright 2019 abi.lt. All rights reserved.

>