Sek abi.lt

Politika

Pristatyta V.Sinkevičiaus kandidatūra į ES Komisaro postą

Paskelbta

Data:

Nuotrauka iš V.Sinkevičiaus "Twitter" paskyros

Spalio 3 dieną, apie 20 val. Lietuvos laiku, Europos Parlamento Aplinkos, sveikatos ir maisto saugos bei žuvininkystės komitetai pradėjo posėdį dėl Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūros į Aplinkos ir vandenynų komisijos postą.

Beveik tris valandas trukusiame posėdyje, Sinkevičiui teko atsakyti 25 EP narių klausimus. Taip pat kandidatas turėjo galimybę pasakyti pradedamąja kalbą, kuri užtruko 15 minučių. 

Neoficialiais duomenimis Sinkevičiaus kandidatūrai planuoja pritarti visos Europos Parlamento politinės grupės, išskyrus „Tapatybės ir Demokratijos“ (Identity and Democracy) frakcija. Ši frakcija laikoma euro-skeptiška, joje dalyvauja tokios partijos kaip Prancūzijos Nacionalinis Susivienijimas ir Alternatyva Vokietijai. Ši politinė grupė turi 73 narius Europos Parlamente. 

Virginijus Sinkevičius yra jauniausias kandidatas į Europos Komisarus. Jis 28 metų amžiaus. 

Politika

Vokietis Strasbūre laimėjo bylą prieš Lietuvą: Gaus 120,000 eurų

Paskelbta

Data:

Autorius:

Nuotrauka iš EŽTT "Twitter" paskyros

Sausio 14 d. Strasbūro teismas paskelbė, kad Lietuva vokiečiui Michael Rinau ir jo dukrai Luisai Rinau per 3 mėnesius turės sumokėti 30 000 eurų neturtinei žalai bei 93 230 eurų sumą bylinėjimosi ir kitoms išlaidoms atlyginti.

Teisėjų kolegijoje dalyvavo teisėjas Egidijus Kūris iš Lietuvos.

Strasbūro sprendime nurodyta, kad Lietuva pažeidė tėvo ir dukters Konvencijoje garantuojamas teises, delsdama grąžinti vaiką į Vokietiją, pažeidė Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 8 straipsnį – teisę į privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą.

Pareiškėjas Michael Rinau savo ir pareiškėjos, jo dukters Luisos Rinau, vardu teigė, kad Lietuvos teismai, nagrinėdami bylą dėl jo dukros grąžinimo į Vokietiją netinkamai taikė 2003 m. lapkričio 27 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 2201/2003 bei Hagos konvencijos dėl tarptautinio vaikų grobimo civilinių aspektų nuostatas, nesilaikė jame numatytų terminų ir neteisėtai vilkino procesą.

M. Rinau teigimu, Lietuvos teismai negrąžindami dukros į Vokietiją, pažeidė tarptautinius dokumentus, ir dėl to jis su dukra prarado daug laiko, susilpnėjo tarp jų ryšys, Lietuvos teismai patyrė politinį spaudimą, valdžios institucijos kišosi į procesą, suteikdamos išskirtinę paramą vaiko motinai.

Skaityti toliau

Politika

Kas pradėjo „Neužmirštuolės“ akciją? – du įkūrėjai tapo Seimo nariais

Paskelbta

Data:

Autorius:

Kiekvienais metais prieš Sausio 13 įvykių minėjimą visuomenėje aidi debatai apie „neužmirštuolės“ naudojimą sausio įvykiams atminti. Didžioji dalis Seimo narių, taip pat žiniasklaidos atstovų palaiko „neužmirštuolės“ dėvėjimą. Įdėjai pritaria tiek dabartinis Prezidentas Gitanas Nausėda, tiek buvę šalies vadovai. 

abi.lt pamėgino išsiaiškinti „neužmirštuolės“ idėjos pradmenis. Nors neužmirštuolė pasaulyje geriausiai žinoma kaip Alzheimerio ligos simbolis, nuo 2014 metų Lietuvoje ji buvo naudojama kaip Laisvės gynėjų dienos žyma.

2014 metais Lietuvoje buvo įregistruota Kovų už laisvę atminimo asociacija „Neužmiršk“. Jos pirmininke tapo Laura Juozaitytė. 2019 metų Prezidento rinkimų laikotarpiu L. Juozaitytė dirbo Seimo narės Ingridos Šimonytės padėjėja. 

2014 metais po „neužmirštuolės“ idėjos paskelbimo buvo sukurtas interneto tinklapis (www.neuzmirsk.lt) ir „Facebook“ puslapis, tačiau šiuo metu interneto svetainė neveikia ir lankytojai yra nukreipiami į akcijos „Facebook“ puslapį. 

2014 metų balandžio mėnesį „neužmiršk“ organizacija sulaukė „LOGIN“ apdovanojimo už geriausią projektą socialinėje medijoje. Taip pat organizacija sulaukė „Verslo žinių“ organizuojamo „Password“ apdovanojimo. 

2014 ir 2015 metais organizacija rinko lėšas krašto gynybos reikmėms. „Facebook“ paslapyje išplatintame pranešime buvo teigiama, kad už kiekvieną nupirktą „neužmirštuolę“ 1 euras bus paaukotas Krašto apsaugos savanorių pajėgoms. „Facebook“ puslapyje nurodoma „neužmirštuolės kaina“ – 3 eurai. 

Vienoje pinigų aukojimo platformoje „neužmiršk“ asociacija nurodo turinti patalpas Vilniuje, Burbiškių 48-14. Kontaktu nurodomas el. pašto adresas: „a.gaucyte@gmail.com“, priklausantis buvusiai Europos Parlamento nariai Laimai Andrikienei. 

2014 metų 15min.lt straipsnyje Aistė Gedvilienė ir Tadas Langaitis nurodomi kaip idėjos autoriai. 2016 metais abu buvo išrinkti į Seimą kaip TS-LKD kandidatai. 

2014 metų pranešime teigiama, kad idėją palaiko Algirdas Kaušpėdas, Donatas Katkus, Algis Ramanauskas, Andrius Užkalnis, Tadas Langaitis, Timūras Augucevičius ir Mykolas Majauskas, kuris taip pat 2016 metais pateko į Seimą. 

Skaityti toliau

Politika

Pedofilijos bylos griovėjai paaukštinti pareigose

Paskelbta

Data:

Autorius:

Tyrimas pedofilijos bylos, kurioje įtariamasis – Andrius Ūsas, ir kurioje buvo prašoma atlikti ikiteisminį tyrimą L.Stankūnaitės ir J.Furmanavičiaus atžvilgiu, bet tyrimas niekada dėl jų nebuvo atliktas, kurioje Lietuvos Respublikos Seimas 2010 m. sausio mėnesį pripažino, kad Drąsiaus Kedžio skundai buvo pagrįsti, o ikiteisminis tyrimas visų instancijų prokuratūrose buvo aplaidus, vėliau sekę nesuprantami teismo procesai ir mažos mergaitės prievartinis paėmimas, Drąsiaus Kedio sesers Neringos Venckienės, tėvų, kitų asmenų persekiojimas, rodė, kad nei pedofilijos bylą tyrę prokurorai, nei teisėjai, nei kiti asmenys, susiję su šia byla, niekada nebus apdovanoti. Deja, visų šių asmenų laukė stulbinanti karjera.

1. Algimantas Valantinas, buvęs Generaliniu prokuroru tuo metu, kai Seimas nustatė aplaidžiai nusikalstamą ikiteisminį tyrimą pedofilijos byloje, netrukus po atsistatydinimo tapo Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėju, tuoj pat šio teismo pirmininku, Vilniaus apygardos teismo teisėju, 2016 metų sausį Lietuvos apeliacinio teismo teisėju, 2016 m. balandį – Lietuvos apeliacinio teismo pirmininku.

2. Prokurorė Genovaitė Ročienė buvo atleista iš prokuratūros. Tarnybinės nuobaudos skyrimą sąlygojo grubūs pažeidimai, G. Ročienės padaryti kontroliuojant bei vykdant ikiteisminį tyrimą. Pirminių, būtiniausių veiksmų, kurie būtų turėję įtakos ikiteisminio tyrimo trukmei ir sėkmei, neatlikimas, aukštesnio prokuroro konkrečių reikalavimų nevykdymas pakenkė bylos tyrimui. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2014 m. G.Ročienę grąžino į darbą, tada Ročienė iš valstybės prisiteisė tūkstantines sumas.

3. Rita Čivinskaitė 2009 m. buvo Kauno miesto apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotoja, kuri dėl pedofilijos bylos tyrimo buvo pažeminta pareigose, perkelta į Kauno apygardos prokuratūrą.

4. Prokuroras Andrius Kiuršinas, kuris Drąsiui Kedžiui pasakė: „Kas čia tokio, kad vaikui įkišo kelis kartus į burną?“, buvo pažemintas pareigose – perkeltas iš Kauno į Kaišiadorių rajono apylinkės prokuratūrą. Netrukus padarė karjerą – tapo Kauno apygardos prokuratūros prokuroru.

5. Ūsą pedofilijos byloje prašęs išteisinti prokuroras Egidijus Motiejūnas tapo Vilniaus apylinkės prokuratūros 3-ojo skyriaus vyriausiuoju prokuroru.

6. Teisėjas Eligijus Gladutis, nutraukęs dalį pedofilijos bylos dėl J.Furmanavičiaus ir L.Stankūnaitės, D. Grybauskaitės dekretu perkeltas iš Panevėžio apygardos teismą į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą.

7. Teisėjas Audrius Cininas po įtariamojo pedofilija A.Ūso reabilitavimo netrukus tapo Vilniaus apygardos teismo teisėju.

8. Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Aušra Bielskė (buvusi Valinskienė) kartu buvo vienoje kolegijoje su A.Cininu reabilituojant A.Ūsą, po ko buvo paskirta Vilniaus apygardos teismo teisėja.

9. Saulius Skvernelis iš Generalinio komisaro po gegužės 17-osios šturmo tapo Vidaus reikalų ministru.

10. Garliavoje gegužės 17-ąją buvęs ir instruktažą policininkams pravedęs komisaras Renaldas Požėla tapo Generaliniu komisaru.

11. Romas Oželis, 2012 m. gegužės 17 d. buvęs kartu su antstole S.Vaicekauskiene namo viduje jėga išplėšiant vaiką, 2012 m. birželio 29 d. Lietuvos policijos generalinio komisaro apdovanotas pirmojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“. 2014 m. paskirtas Lietuvos policijos mokyklos viršininko pavaduotoju.

12. Į viešumą dėl pedofilijos bylos lindęs ir šmeižęs tuos, kurie gynė vaiką, Konstitucinio Teismo pirmininkas Egidijus Kūris gavo vietą Strasbūro teisme.

13. Evelina Talalienė, Kauno rajono Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotoja, nuplėšusi vaiko ranką 2012 m. gegužės 17 d. Garliavoje, aiškinusi vaikui: “dabar arba po minutės”, po Garliavos šturmo, vedėjai Dabašinskienei nesant darbe, ją pavaduodavo. Šiuo metu ji yra atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Regionų apygardos administraciniame teisme.

14. Gražina Didžbalienė, Kauno miesto Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotoja, 2012 m. gegužės 17 d. nuplėšusi mergaitės rankas, tapo Vaikų gerovės centro “Pastogė” direktore.

15. Edita Žiobienė, Vaiko teisių kontrolierė, pareigas eina nuo 2010 metų, paskirtai antrai kadencijai.

16. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius, šmeižęs Neringą Venckienę viešai, pasibaigus kadencijai Lietuvos Aukščiausiajame Teisme tapo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininku.

17. Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Aušra Vingilė po to, kai nuteisė Laimutę Kedienę tvirkinus vaiką už tai, kad L.Kedienė savo namuose kalbėjosi apie asmenis, kurie seksualiai išnaudojo vaiką, buvo perkelta į Kauno apygardos teismą.

18. Buvusi vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė, 2010 m. atleista iš pareigų dėl savo veiksmų pedofilijos bylos tyrime, 2014 m. ji buvo paskirta Sveikatos apsaugos ministre. 

19. Vilniaus apygardos teismo teisėja Virginija Liudvinavičienė, atmetusi Laimutės Kedienės skundą ir palikusi teismo nuosprendį dėl seksualinio tvirkinimo, netrukus gavo Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo pareigas.

20. Į Lietuvos apeliacinį teismą iš Vilniaus apygardos teismo buvo perkeltas teisėjas Alenas Pesliakas po to, kai paliko galioti nuosprendį, kad Laimutė Kedienė intelektualiai tvirkino vaiką.

21. Sigita Kilkutė 2012-05-17 atvykusi į Garliavą su S.Vaicekauskiene, E.Talaliene ir G.Didžbaliene paimti mergaitės kaip psichologė, tuo metu dirbo Santariškių klinikose. Šiuo metu S. Kilkutė dirba Lietuvos Respublikos Vyriausybėje pas Saulių Skvernelį projektų vadove.

Tai tik keletas iš svarbiausių apdovanojimų pedofilijos bylos griovėjams. 

Skaityti toliau

Naujausi komentarai

Skaitomiausios naujienos

Draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti ar publikuoti portalo "abi.lt" skelbiamą informaciją be raštiško "abi.lt“ sutikimo, kurį galima gauti el. paštu - info@abizinios.com. © Copyright 2019 abi.lt. All rights reserved.

>