Sek abi.lt

Politika

Pristatyta V.Sinkevičiaus kandidatūra į ES Komisaro postą

Publikuota

Data:

Nuotrauka iš V.Sinkevičiaus "Twitter" paskyros

Spalio 3 dieną, apie 20 val. Lietuvos laiku, Europos Parlamento Aplinkos, sveikatos ir maisto saugos bei žuvininkystės komitetai pradėjo posėdį dėl Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūros į Aplinkos ir vandenynų komisijos postą.

Beveik tris valandas trukusiame posėdyje, Sinkevičiui teko atsakyti 25 EP narių klausimus. Taip pat kandidatas turėjo galimybę pasakyti pradedamąja kalbą, kuri užtruko 15 minučių. 

Neoficialiais duomenimis Sinkevičiaus kandidatūrai planuoja pritarti visos Europos Parlamento politinės grupės, išskyrus „Tapatybės ir Demokratijos“ (Identity and Democracy) frakcija. Ši frakcija laikoma euro-skeptiška, joje dalyvauja tokios partijos kaip Prancūzijos Nacionalinis Susivienijimas ir Alternatyva Vokietijai. Ši politinė grupė turi 73 narius Europos Parlamente. 

Virginijus Sinkevičius yra jauniausias kandidatas į Europos Komisarus. Jis 28 metų amžiaus. 

Politika

JAV politikas areštuotas už kyšio davimą

Publikuota

Data:

Autorius:

Nuotrauka iš Luis Arroyo "Twitter" paskyros

Ilinojaus Atstovų Rūmų nariui Luis Arroyo pirmadienio vakarą buvo areštuotas ir sulaukė kaltinimų kyšio davimu vienam iš Ilinojaus Senatorių. 

Vienas iš Ilinojaus valdančiosios daugumos lyderių, Demokratų partijos narys Luis Arroyo slaptame įraše buvo užfiksuotas žadantis $2,500 mėnesinį kyšį už Ilinojaus Senatoriaus palaikymą įstatymo projektui kuris leistų video kazino veikimą Ilinojaus valstijoje. 

Skaityti toliau

Politika

JAV Kongreso narys: „Venckienė vėl bus atakuota korumpuotos „teisingumo“ sistemos Lietuvoje“

Publikuota

Data:

Autorius:

„Aš griežtai prieštarauju praėjusią savaitę paskelbtam ekstradicijos pranešimui, nukreiptam prieš Lietuvos kovos su prekyba žmonėmis ir antikorupcinę didvyrę Neringą Venckienę“, – teigia JAV Kongreso narys Krisas Smitas (Chris Smith) išplatintame pranešime spaudai. 

Kongresmeno teigimu teisėja Neringa Venckienė „atskleidė prekybos žmonėmis tinklą Lietuvoje, kuriame dalyvavo Lietuvos vyriausybės pareigūnai, ir dėl to savo gimtojoje šalyje ji patyrė politinį persekiojimą“.

JAV politikas mano, jog Neringos Venckienės politinio prieglobsčio svarstymo atidėjimas iki 2022 metų „faktiškai atima galimybę parodyti prieglobsčio prašymo pagrįstumą“. 

Pranešime taip pat raginama Ilinojaus generalinį prokurorą įsikišti į procesą ir neleisti teisėjos Venckienės išduoti Lietuvai. 

Kongresmenas teigimu šioje byloje „vykdoma neteisybė“, ir Kongreso narys bijo, kad „ji vėl bus atakuota korumpuotos „teisingumo“ sistemos Lietuvoje ir jos gyvybei gali kilti pavojus“. 

Skaityti toliau

Politika

Seimas nepritarė Viktoro Pranckiečio atleidimui iš Seimo Pirmininko pareigų

Publikuota

Data:

Autorius:

Nuotrauka iš V. Pranckiečio "Facebook" puslapio

Seimas slapto balsavimo būdu nepritarė Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio atleidimui iš užimamų pareigų.

Į nenumatytą Seimo posėdį susirinkusiems parlamentarams Seimo Pirmininko pavaduotojas Remigijus Žemaitaitis pristatė nutarimo projektą, kuriuo buvo siūloma Seimui, atsižvelgiant į Seimo narių grupės siūlymą ir vadovaujantis Seimo statuto 218 straipsniu, atleisti Viktorą Pranckietį iš Seimo Pirmininko pareigų.

Prieš balsavimą Seimo salę paliko valdančios koalicijos nariai. Slaptame balsavime dalyvavo tik 11 parlamentarų.

Skaityti toliau

Naujausi komentarai

Skaitomiausios naujienos

Draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti ar publikuoti portalo "abi.lt" skelbiamą informaciją be raštiško "abi.lt“ sutikimo, kurį galima gauti el. paštu - info@abizinios.com. © Copyright 2019 abi.lt. All rights reserved.

>