Sek abi.lt

Lietuva

Lietuvė areštuota Australijoje: į kalėjimą netyčia įsinešė narkotikus

Publikuota

Data:

Nuotrauka iš J.Ragaišytės "Instagram" paskyros

Modelis iš Lietuvos, kuri gyvena Australijoje, 27 metų Jonita Ragaišytė buvo areštuota 2017 metais, po Australų policijos operacijos jos draugo namuose. Tuo metu Ragaišytė prisipažino dėl jai pateiktų kaltinimų.

Ragaišytė ir vėl buvo pagauta su narkotikais, šį kartą policija rado metamfetaminą, kurį ji pamišo turinti savo rankinėje kuomet lankė savo draugą Australijos kalėjime.

Kaip praneša Australijos žiniasklaida, teisėjas Rajanas (Ryan) teismo posėdyje teigė: “jeigu galėčiau, tai šią moterį nuteisčiau vienpusiu bilietu į Lietuva, kad ji niekados nesugrįžtų”.

Skaityti toliau
Komentuoti

Lietuva

Pilnas Lietuvos ekstradicijos prašymas dėl N.Venckienės

Publikuota

Data:

Autorius:

Skaityti toliau

Lietuva

Kas ves Lietuvos centro partiją į Seimo rinkimus 2020 metais?

Publikuota

Data:

Autorius:

Nuotrauka iš "LIETUVA YRA ČIA Facebook" puslapio

Centro partijos pirmininkas, Seimo narys Naglis Puteikis, antradienį Parlamento rūmuose organizuoja spaudos konferenciją pavadinimu „Kas ves Lietuvos centro partiją į Seimo rinkimus 2020 metais? Sąrašo lyderių ir atnaujinto partijos pavadinimo pristatymas visuomenei“. Spaudos konferencijoje planuoja dalyvauti profesorius Povilas Gylys, taip pat žurnalistai Rūta Janutienė ir Kristupas Krivickas. 

Spalio 26 dieną viešojoje erdvėje pasirodė informacija apie Centro partijos ketinimus keistis pavadinimą. Planuojama prie dabartinio pavadinimo pridurti žodžius „gerovės Lietuva“.

Skaityti toliau

Lietuva

15min.lt sprendžia ką Jūs galite matyti Feisbuke o ką blokuoti

Publikuota

Data:

Autorius:

Socialinis tinklas “Facebook” tam tikrose šalyse samdo trečiųjų šalių kompanijas redaguoti ir tikrinti turinį “Facebook” platformoje. Kompanija nusprendė taip kovoti su “fake news” ir dezinformacija. Lietuvoje šio turinio redaguotoju tapo portalas 15min.lt ir jo darbuotojai.

Portalas 15min.lt turi beveik neribotą laisvę nuspręsti kas yra tinkamas turinys o kas ne.

Kad taptų “Facebook” turinio vertintojais 15min.lt turėjo tapti kompanijos “IFCN” partneriais. Kompanija teigia patikrinanti naujienų portalų tikslumą ir nešališkumą. Tačiau atrodo, kad “IFCN” kelia gana žemus reikalavimus norint tapti programos partneriais.

Vieninteliai reikalavimai norint būti patvirtintu kaip “kokybiškos informacijos šaltiniu” yra naujienų bendrovės steigimo dokumentų pateikimas, viešai paskelbta “nepartiškumo” politika, vieša informacija apie portalo savininkus, ir puslapis skirtas “faktų patikrinimui”.

15min.lt “faktų patikrinimo” skiltis pavadinta “Patikrinta 15min”. O dėl “IFCN” patvirtinimo į kompaniją kreipėsi 15min.lt žurnalistė Liepa Želnienė.

“IFCN” taip pat nurodo, kad naujienų portalo prašymas turi būti patvirtintas nepriklausomo eksperto. 15min.lt prašymą patvirtino profesorius iš Latvijos Marins Kaprans, tačiau atrodo, kad jo darbas buvo tik nustatyti ar 15min.lt pateikė anksčiau išvardytus dokumentus.

15min.lt turi galimybę “Facebook” platformoje nuspręsti ar vartotojų pasidalinti, straipsniai ar jų parašytos nuomonės neskleidžia “dezinformacijos”. 15min.lt turi galimybę įvesti “šešėlinį bloką” kas sumažins paskelbtos informacijos skaitytojų skaičių iki 80%. 15min.lt taip pat turi galimybę užblokuoti “Facebook” vartotojus ar puslapis tam tikram laikui.

Papildyta

15min.lt žurnalistė Liepa Želnienė atsakė į abi.lt publikuotą straipsnį. Jos teigimu 15min.lt neturi galimybės laikinai užblokuoti vartotojus ar puslapius.

Skaityti toliau

Naujausi komentarai

Skaitomiausios naujienos

Draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti ar publikuoti portalo "abi.lt" skelbiamą informaciją be raštiško "abi.lt“ sutikimo, kurį galima gauti el. paštu - info@abizinios.com. © Copyright 2019 abi.lt. All rights reserved.

>