Sek abi.lt

Pasaulis

10 Demokratų kandidatų dalyvavo debatuose dėl nominacijos 2020 m. JAV Prezidento rinkimuose  

Publikuota

Data:

ABC televizijos nuotrauka

Ketvirtadienį Teksaso Valstijoje dešimt Demokratų partijos kandidatų į Prezidentus, dalyvavo ABC televizijos debatuose.

Norint dalyvauti šiuose debatuose, kandidatai į Prezidentus turėjo įveikti Demokratų partijos nustatytus reikalavimus. Kandidatai turėjo gauti piniginių aukų jų kampanijai bent iš 130000 skirtingų aukotojų iš bent 20 valstijų, su bent 400 aukotojų iš kiekvienos valstijos. Kandidatai taip pat turėjo sulaukti bent 2% palaikymo iš keturių Demokratų partijos patvirtintų nacionalinių apklausų.

Debatų reikalavimus įveikė buvęs JAV vice-Prezidentas Joe Biden, Naujojo Džersio Senatorius Cory Booker, Pietų Bendino meras Pete Buttigieg, buvęs būsto ir miesto plėtros ministras Julian Castro, Kalifornijos Senatorė Kamala Harris, Minesotos Senatorė Amy Klobuchar, buvęs Teksaso Kongresmenas Beto O’Rourke, Vermonto Senatorius Bernie Sanders, Masačusetso Senatorė Elizabeth Warren, ir verslininkas Andrew Yang.

Skaityti toliau
Komentuoti

Pasaulis

Džefrio Epsteino skrodimas “rodo nužudymą”

Publikuota

Data:

Autorius:

JAV milijardierius Džefris Epsteinas (Jeffrey Epstein) kuris buvo įtariamas prekyba nepilnametėmis lytinio išnaudojimo tikslais buvo rastas negyvas savo kalėjimo kameroje šių metų rugpjūčio mėnesį. Oficiali mirties versija – savižudybė.

Tačiau šią savaitę Epsteino brolio pasamdytas privatus ekspertas, savo išvadoje teigia, kad milijardierius buvo nužudytas.

Daktaras Maikolas Badenas (Michael Baden) teigia, kad Džefris Epteinas “patyrė daugelį sužalojimų”, tarp kurių minima sulaužyti kaulai mirusiojo kakle, kas “yra reta savižudybėse ir labiau tikėtina pasmaugime”.

Daktaro teigimu šie sužeidimai savižudybėje “paskutinį kartą buvo pastebėti prieš daugiau negu 50 metų”.

Skaityti toliau

Pasaulis

Kinijos prezidentas apie Honkongo nepriklausomybę: baigsis sutraiškytais kūnais ir sulaužytais kaulais

Publikuota

Data:

Autorius:

Kinijos Prezidentas Xi Jinping viešai įspėjo Honkongo gyventojus, kad bandymai atsiskirti nuo Kinijos “baigsis sutraiškytais kūnais ir sulaužytais kaulais”.

Honkongo gyventojai toliau dalyvauja masiniuose protestuose jau beveik penkis mėnesius iš eilės. Protestuotojų teigimu Honkongo valdžia nusileidžia Kinijos komunistų partijai ir bando varžyti Honkongo gyventojų žodžio ir susirinkimų laisvę.

Honkongas, buvusi Britų kolonija, buvo grąžinta Kinijai 1997 metais. Pasirašius perdavimo susitarimą, buvo nuspręsta, kad Honkongas turės vietinę autonomiją (įskaitant žodžio laisvę ir laisvą rinką). Šis susitarimas turėtų baigti galioti 2047 metais ir tuomet Kinija turės teisę įvesti tiesioginį valdymą Honkongo teritorijoje.

Skaityti toliau

Pasaulis

Katalonijos lyderiai nuteisti 13 metų kalėjimo. Tūkstančiai Katalonijos gyventojų išėjo į gatves.

Publikuota

Data:

Autorius:

Ispanijos Anksčiausiasis teismas skyrė buvusiam Katalonijos vice-prezidentui Oriol Junqueras 13 metų kalėjimo bausmę už kurstymą maištauti. Teismas taip pat paskelbė naują arešto orderį buvusiam Katalonijos prezidentui Carles Puigdemont. Abu politikai šiais metais sėkmingai dalyvavo Europos Parlamento rinkimuose ir buvo išrinkti į Europos Parlamentą, tačiau Ispanijos vyriausybė nepatvirtino rinkimų rezultatų ir neleido naujai išrinktiems politikams pradėti darbo Europos Parlamente.

Buvęs Katalonijos parlamento pirmininkas nuteistas 11.5 metų kalėjimo. Kiti Katalonijos lyderiai sulaukė bausmių nuo 9 iki 13 metų kalėjimo.

Katalonijos lyderis Carles Puigdemont gavo politinį prieglobstį Belgijoje. Šią savaitę Ispanijos pareigūnai dar kartą kreipėsi dėl jo ekstradicijos į Ispaniją.

Katalonijos lyderiai užsitraukė Ispanijos nemalonę dėl 2017 metais surengto referendumo dėl regiono nepriklausomybės. Tūkstančiai Katalonijos gyventojų išėjo į gatves protestuoti prieš šios savaitės teismo sprendimą. Barselonos oro uoste protestuotojai susidūrė su policijos pareigūnais, manoma, kad yra sužeistųjų.

Skaityti toliau

Naujausi komentarai

Skaitomiausios naujienos

Draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti ar publikuoti portalo "abi.lt" skelbiamą informaciją be raštiško "abi.lt“ sutikimo, kurį galima gauti el. paštu - info@abizinios.com. © Copyright 2019 abi.lt. All rights reserved.

>