Sek abi.lt

Technologijos

Vyras per klaidą prarado $140 milijonų vertės kriptovaliutas

Paskelbta

Data:

abi.lt nuotrauka

Jungtinėje Karalystėje gyvenantis Džeimsas Hauvelis (James Howells) per klaidą išmetė kompiuterio kietąjį diską kuriame buvo 7500 kriptovaliutos “Bitcoin”.

Hauvelis Britų žiniasklaidai teigė, kad dirbdamas informacinėse technologijose 2009 metais sužinojo apie naujai sukurtą kriptovaliutą “Bitcoin”. Tuo metu “Bitcoin” kaina buvo tik keletas centų. Vyras savaitės laikotarpiui “išnuomavo” savo kompiuterio procesinę galią “Bitcoin” sistemai, ir už tai buvo atlygintas 7500 naujosios kriptovaliutos.

Hauvelis naujai gautą kriptovaliutą patalpino savo asmeninio kompiuterio kietajame diske, kurį parduodant savo kompiuterį išėmė ir padėjo į savo ofiso stalčių, kuriame laikė ir kitas laikmenas. Po kiek laiko tvarkydamas savo ofisą, Hauvelis nusprendė išmesti vieną iš senų kompiuterio laikmenų, bet per klaidą išmetė kietąjį diską kuriame ir buvo patalpinti jo uždirbti “Bitcoin”.

Per kitus keletą metų “Bitcoin” kaina nuosekliai augo, ir 2017 metais pasiekė dar neregėta $19783. Tuo metu Hauvelio turėti “Bitcoin” buvo verti virš 148 milijonų JAV dolerių.

Džeimsas Hauvelis dešimtis kartų kreipėsi į vietinę šiukšlių išvežimo kompaniją, savivaldybę ir teismus prašydamas galimybės ieškoti jo prarasto kietojo disko vietiniame sąvartyne, tačiau jam šis leidimas nebuvo suteiktas.

Skaityti toliau
Komentuoti

Technologijos

NASA paskelbė apie naują kelionę į mėnulį ir tolimesnius planus

Paskelbta

Data:

Autorius:

Jungtinių Valstijų nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) paskelbė apie naujus skrydžius į mėnulį ir tolimesnius kosmoso tyrinėjimo planus. Gruodžio 19 dieną išplatintame vaizdo įraše, NASA paskelbė apie naują projektą pavadinimu „Artemis“. NASA teigimu tai „atvers duris žmonijos darbui ir gyvenimui kitose planetose“. 

Naujosios kosmoso stoties ir dirbtinės Mėnulio orbitos planas

NASA paskelbtame vaizdo įraše kalbama apie naują kosmoso satelitą kuris skrietų aplink dirbtinę mėnulio orbitą. Šis naujasis satelitas su paprastins komunikaciją su Žeme ir padės nusileidimams ir pakilimams nuo Mėnulio. NASA planuoja šią kosmoso stotį laikui bėgant išplėsti ir panaudoti ją vėlesnėms kelionėms į Marsą ir kitas planetas. 

Skaityti toliau

Technologijos

Per klaidą paviešintos 267 milijonų Facebook vartotojų tapatybės

Paskelbta

Data:

Autorius:

Internete pasirodė socialinio tinklo „Facebook“ vartotojų sąrašas su jų pilnais vardais ir telefono numeriais. Virš 267 milijonų „Facebook“ vartotojų tapatybės buvo patalpintos interneto forumuose. 

Manoma, kad surinkta informacija bus naudojama telefoninių sukčių, neoficialių reklamų agentūrų ir dokumentų padirbinėtojų.

Manoma, kad informacija buvo nutekinta prieš daugiau negu dvi savaites. Tai jau ne pirmas kartas, kada „Facebook“ vartotojų informacija buvo paviešinta internete. 

Skaityti toliau

Lietuva

LRTK užblokavo filmai.in svetainę

Paskelbta

Data:

Autorius:

Pirmadienį Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) išplatino pranešimą, kad komisija nusprendė blokuoti interneto svetaines filmai.in ir torrent.ai kuriuos leido lankytojams nelegaliai atsisiūsi filmus ir serialus.

LRTK sprendimą patvirtinus Viliaus apygardos administraciniam teismui, priėjimas prie šių interneto svetainių Lietuvoje bus blokuojamas.

Filmai.in svetainėje pasirodė pranešimas su nuoroda į http://www.atblokuoti.lt su instrukcijomis kaip atblokuoti priėjimą prie šios ir kitų svetainių.

Skaityti toliau

Naujausi komentarai

Skaitomiausios naujienos

Draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti ar publikuoti portalo "abi.lt" skelbiamą informaciją be raštiško "abi.lt“ sutikimo, kurį galima gauti el. paštu - info@abizinios.com. © Copyright 2019 abi.lt. All rights reserved.

>